BMW 3 Serisi GT de makyajdan nasibini aldı

Geçtiğimiz yılın ortalarında yapılan makyaj operasyonundan, 3 serisi sedan ve touring modellerinin ardından, Gran Turismo da nasibini aldı.

Beklenildiği gibi, daha büyük ve daha geniş 3 serisi seçeneği olan Gran Turismo için yapılan makyaj, geçen yıl yapılan estetik operasyona benzer değişiklikler içeriyor. Aracın iç ve dış görünümünde zor farkedilecek ufak değişiklikler, geliştirilen motorlar, güncellenen teknolojiler ve yeni renk seçenekleri makyaj çalışmasının içeriğini oluşturuyor.

GT’nin dış görünüşünde yapılan değişiklikler; diğer güncellenen modellerde de karşımıza çıkan led farlar ve led stoplar ile sınırlı. Fakat bu sınırlı değişimden M Sport modelleri dışında kullanılan arka tamponlar da ufak bir dokunuşla nasibini alıyor. Sadece M Sport modellerinde sunulacak olan ‘Estoril Mavi’ seçeneği ve diğer modeller için 2 farklı renk ile beraber; 3 yeni jant opsiyonu ve iç döşeme-trim parçaları kişiselleştirme seçenekleri de makyaja dahil oluyor.

İç yaşam alanında; kontrol kumandaları etrafındaki krom parçalar, ahşap dekoratif öğeler, deri veya istenen renkte alınabilen trim parçalarıyla BMW; iç mekan konusundaki kalite algısını yükseltmeyi hedefliyor. Ayrıca kullanıcı arayüzünde yapılan güncellemeler ve yeni klima kumanda ekranı da değişiklikler arasında göze çarpıyor.

Gran Turismo’nun motor güncellemeleri ise, Avrupa ve bazı diğer marketler için 3 benzinli ve 5 dizel motor içeriyor. 2 litrelik 4 silindirli benzinli motorlar 320i’de 181 beygir güce, 330i’de 246 beygir ulaşırken, 335i’de kullanılan 3 litrelik 6 silindirli motor 322 beygir güce ulaşıyor. Dizel motorlar ise 148 beygir ile 313 beygir arasında güç seçeneği sunuyor. Ayrıca 325d’de kullanılacak olan 221 beygirlik 4 silindirli dizel de motor gamına dahil oluyor. Yaşanan bu güç artışlarına karşılık ise emisyon oranlarında yaşanan düşüşler, verimlilik konusundan yapılan çalışmaların işe yaradığını gösteriyor.

Tüm benzinli motorlar için xDrive 4 tekerlekten çekiş sistemi opsiyonel olarak sunulurken, dizel motorlarda 320d ve 330d bu opsiyonu alabilecek. 335d ise standart olarak xDrive sistemi ile birlikte geliyor. 320i, 318d ve 320d modelleri standart olarak manuel şanzımanla sunulurken serinin diğer tüm modelleri otomatik şanzıman ile kullanıcılarıyla buluşacak. Standart olarak manuel şanzımanla sunulan modeller ise 8 ileri otomatik şanzımana opsiyonel olarak sahip olabilecek.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir