Aston Martin’den F1 jesti: Vantage Red Bull Racing Editions

Aston Martin, Red Bull Racing ile olan ortaklığını onurlandırmak için Vantage‘ye özel hazırladığı Red Bull Racing Editions‘u duyurdu

Aston Martin‘in yol modellerinin ‘en ateşli’ versiyonu olarak bildiğimiz Vantage için özel olarak hazırlanan tasarım, otomobilin alt yapısında değişiklik barındırmasa da bir çok özel detaya sahip.

V8 ve V12 Vantage modellerinde kullanılabilecek Red Bull Racing Editions, markayla özdeşleşen ‘Mariana Mavi’ rengiyle ön plana çıkıyor. Standart olarak gelen bu rengin dışında ‘Tungsten Gümüş’ ve ‘Satin Mariana Mavi’ renklerinin de opsiyon olarak sunulduğu otomobilde kırmızı renkli detaylar ve sarı fren kaliperleri, Red Bull Racing’in Formula 1’de kullandığı yarış aracını çağrıştırıyor.

Red Bull Racing Edition için Vantage’nin arka splitter, difüzör, ızgara ve çamurluk hava girişlerini karbon fiberden imal eden Aston Martin, aynı özeni Vantege‘nin yaşam alanında da gösteriyor. Bir çok trim parçasını yine karbon fiberden üreten Aston Martin, otomobilin içinde de kırmızı ve sarı renklerini kullanarak renk bütünlüğünü koruyor.

Vantege‘nin 430 beygirlik 4.7 litre V8’ini ve 570 beygirlik 5.9 litre V12’si ile satın alınabilecek bu özel Aston Martin, sahibinin isteğine göre Red Bull Racing’in F1 sürücüleri Daniel Ricciardo ve Max Verstappen‘in imzalarını üzerinde taşıyacak.

‘Motorsporları Aston Martin’in her zaman DNA’sında olacak ve Vantage Red Bull Racing Editions modelleri bu kültürü müşterilerimizle buluşturacak’ diyen Aston Martin CEO’su Andy Palmer, bu modellerin F1’de gelecek sezona şans getirmesini dilediğini söyledi.

Aston Martin Vantage‘nin bu özel Red Bull versiyonunun 20 ile 30 adet arasında üretilmesi planlanıyor.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir