Anahtarsız Otomobil Gerçek Oluyor

Volvo Cars, otomotiv endüstrisinde bir ilk olarak 2017 yılından itibaren dünyanın ilk anahtarsız otomobillerini sunan otomobil üreticisi olmayı planlıyor.

Bu plan dahilinde Volvo, müşterilerine akıllı telefonlarında kullanmak üzere özel bir uygulama sunacak. Volvo’nun bu yeni uygulaması kullanıcıya akıllı telefonundaki dijital anahtar üzerinden günümüz fiziki anahtarların yerine getirdiği; kapılarla bagajı açma veya kapama ve motoru çalıştırma olmak üzere tüm fonksiyonları gerçekleştirme imkanı sunacak.Bluetooth destekli dijital anahtar teknolojisi, tek bir mobil uygulama içinde birden fazla dijital anahtar tanımlama imkanı da tanıyacak. Bu özellik, otomobil paylaşma alanında yeni kullanım olanaklarını da beraberinde getirecek.

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de binek otomobil pazarı yüzde 23 civarında büyürken, Skoda Türkiye yüzde 52’lik büyüme kaydetti. Başka bir deyişle, Skoda’nın Türkiye’deki satış hacmi iki katının da üstüne çıkarak 22 bin 200 adede ulaştı. Ülkemizde “son 30 yılın en yüksek satışı”na imza atan marka, Skoda’nın satıldığı küresel pazarlar arasında ise satış hacmi olarak 19. sıradan 7. sıraya yükselme başarısı gösterdi. 2016 yıl hedefini de kesintisiz büyüme olarak belirleyen Skoda Türkiye’nin bu konuda en büyük destekçileri Superb ve Fabia modelleri olacak. Ayrıca, aileye yeni eklenecek olan 7 kişilik SUV da markanın yeni müşterilere ulaşmasına destek olacak.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir