Ali Türkkan Estonya Rallisi’nde 4. Oldu

Castrol Ford Team Türkiye, Dünya Ralli Şampiyonası’nın en hızlı ve zorlu etaplarından biri olan Estonya Rallisi’ni WRC3 kategorisinde Ali Türkkan ile co-pilotu Burak Erdener ile dördüncü sırada tamamladı. 

Castrol Ford Team Türkiye’nin genç pilotu Ali Türkkan ile co-pilotu Burak Erdener, Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) ikinci ayağı Estonya’da rakiplerine karşı kıyasıya bir mücadele sergileyerek WRC3 kategorisinde dördüncü oldu. Ali Türkkan çok hızlı ve tepeli toprak etaplardan oluşan Estonya etaplarında ilk ralli startını almasına karşılık yarış boyunca istikrarlı bir performans sergiledi.

Rallilerdeki deneyimlerini her yarış sırasında ekiple paylaşan Castrol Ford Team Türkiye’nin pilot koçu ve takım menajeri olan şampiyon pilot Murat Bostancı, global arenada bir önemli yarışı daha geride bıraktıklarını belirtti. Bostancı yarışın ardından: “Hızlı başladığımız Dünya Ralli Şampiyonası’nın son derece çekişmeli olan bu ikinci ayağında güçlü bir performans ortaya koymayı başardık. Estonya Rallisi hızı ve zorluğuyla bilinir, ancak ekibimiz bu zorluklarla başa çıkarak uyum ve dayanıklılıklarını sergiledi. Ali Türkkan ve Burak Erdener hesaba katılması gereken bir güç olduklarını kanıtladılar ve Dünya Ralli Şampiyonası’nda herkesi etkilemeye devam edeceklerinden hiç şüphem yok. Başarımız, bize olan desteği de büyütüyor. Estonya etabında WRC’deki destekçilerimiz arasına Otokoç da katıldı. Bu da bizim için çok önemli ve çok kıymetli, araçlarımızda Otokoç’un logosunu taşımak gurur verici. Bir kez daha bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum, bizi destekleyen sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.” açıklamasını yaptı.

Castrol Ford Team Türkiye’yi, Dünya Ralli Şampiyonası kapsamında sırada Finlandiya parkuru bekliyor. Türkkan – Erdener ekibi 3-6 Ağustos 2023 tarihlerinde Finlandiya’da podyum için yarışacak. WRC’deki son yarış ise Yunanistan’da olacak.