Alfa Romeo Milano’nun Yeni Adı “Junior” Oldu

Geçtiğimiz günlerde Dünya Lansmanı yapılan Alfa Romeo’nun yeni Milano modelinin adının İtalya Sanayi Bakanlığı’ndan gelen tepkiler üzerine “Junior” olarak değiştirildiği açıklandı.

İtalya Sanayi Bakanlığı’nın bu tepkisinin kaynağı ise İtalya’da üretilmeyen bir modele bu ülkenin şehrini adının verilmesi olarak gösterildi. Milano, Alfa Romeo’nun İtalya dışında Polonya’da üretilen ilk modeliydi. İtalya’da 2003 senesinde yürürlüğe giren yasaya göre İtalya dışında üretilen ürünlere ülke ile ilgili bir isim verilemiyor.

Alfa Romeo Global CEO’su Jean Philippe Imparato konuyla ilgili olarak Stellantis medya sitesine: “Bu anın markanın tarihine kazınmış olarak kalacağının tamamen farkındayız. Bu büyük bir sorumluluk ama aynı zamanda heyecan verici bir an. Alfa Romeo Junior isminin seçimi, markanın tarihiyle güçlü bir şekilde bağlantılı olduğundan ve en başından beri bizim ve halkın favorileri arasında yer aldığından tamamen doğaldı. Bunu yapmamız gerekmediğini bilmemize rağmen adı değiştirmeye karar verdik çünkü ürünlerimizin her zaman yarattığı olumlu duyguyu korumak ve her türlü tartışmadan kaçınmak istiyoruz. Geçtiğimiz birkaç gün içinde yeni spor kompaktımıza gösterilen ilgi oldukça heyecan verici çünkü çevrimiçi yapılandırıcıyı benzeri görülmemiş sayıda ziyaret ettik ve bu da web sitesinin birkaç saatliğine çökmesine neden oldu.” açıklamasını yaptı. 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir