4 Milyon Kişi Aracının Değerini Tek Noktadan Sorguluyor

Ülkemizde her segmentte yılda 9 milyona yaklaşan ikinci el araç satışı gerçekleşirken, her ay arabam.com’da 4 milyon kişi otomobil ve hafif ticari araçlarını değerliyor.

Markanın Trink sat! ve Arabam Kaç Para? hizmetleri sayesinde sunmuş olduğu veriler ile milyonlarca insan arabam.com web sitesi ve mobil uygulamasına gelip aracının değerini öğreniyor. Sorgu sayısı ve ikinci el otomotiv piyasasındaki deneyimi ile ikinci el araç fiyatlamada sektörün lideri olan şirket, ayrıca listeleme platformu olarak her ay yüz binlerce ilan yayınlanmasına ve yılda yaklaşık 1 milyon aracın satılmasına aracılık ediyor.

Markanın Pazarlama Direktörü Dr. Naim Çetintürk “tüketicilerin ‘acaba aracımı doğru fiyata mı satıyorum, değerinde mi satıyorum’ şeklinde önemli bir kaygısı var. Sektördeki deneyimimizi yansıttığımız ve geliştirdiğimiz algoritma ile piyasaya yön veriyoruz. Öyle ki oto pazarlarında ve ikinci el araç piyasasında arabam.com’un algoritma tabanlı çalışan fiyat değerleme hizmetleri kullanılıyor, hatta kullanıcılar araçlarını ilana koyarken ‘arabam.com’un aracıma verdiği fiyat budur’ diyerek verdiğimiz fiyat değerlemesinin ekran görüntüsünü kanıt niteliğinde paylaşıyor. Şu anda sektörün lideri konumundayız, her ay 4 milyon kişinin web sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden yaptığı sorgu sayısı da bunun kanıtı niteliğinde. Bu durum aslında oldukça ihtiyaç duyulan bir hizmeti ortaya koyduğumuzu da gösteriyor. Hizmetlerimizi geliştirmeye devam ediyoruz, bu büyük ilgiden dolayı oldukça mutluyuz.” dedi.

arabam.com, bir aracın hasar kaydı, boya ve değişen özelliklerini değerlendirerek benzer özellik gösteren araçların piyasada o anki satış fiyatlarını inceliyor. Bu araçlar içerisinde gerçekçi olmayan çok yüksek ve çok düşük bedellileri hesaplama dışında tutuyor, kullanıcıların aracı için verdiği bilgileri ve piyasa eğilimleri ile mevsimselliği de hesaba katarak arabanın “değerini” sunuyor.