Toyota Finlandiya’da Geleneği Bozmadı

Tekrar parkurlara döndükleri 2017 sezonundan beri Finlandiya Rallisi’nde galibiyeti rakiplerine bırakmayan Toyota Gazoo Racing ekibi, bu sene de Ott Tanak ile kazanarak geleneği sürdürdü.

Rallinin 23 etaptan oluşan, 307,5 kilometre uzunluğundaki mücadelesini, 2 saat 30 dakika 40.3 saniyede tamamlayan Tänak, bu sezon 4, kariyerinin ise 10’uncu zaferine ulaştı. Liderin 33.2 saniye arkasındaki bir diğer
Toyota Gazoo pilotu Jari-Matti Latvala ise üçüncülüğü elde etti. Sürücüler Şampiyonası’nda puanını 180’e çıkaran Estonyalı bu genel klasmandaki liderliğini sürdürüyor. Ott Tänak, bu galibiyetle beraber, büyük heyecana sahne olan Power Stage etabını kazanıp fazladan puanların da sahibi oldu.

Toyota GAZOO Racing Takım Kaptanı Tommi Mäkinen Finlandiya Rallisi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Adeta evimiz olan Finlandiya’da harika sonuçlar elde etmeye devam ediyoruz. Üst üste üç yıldır burada galibiyet almak bizim için çok önemli bir sonuç. Ott Tänak şu anda performansının zirvesinde ve otomobilimizin performansıyla birleştiğinde, bu bizi durdurulamaz kılıyor. Ott, bu birincilikle sürücüler sıralaması için oldukça avantajlı bir konuma geldi. Umarım bundan sonraki yarışlarda da böyle devam ederiz.”

WRC’nin 10. ayağı, 22-25 Ağustos tarihlerinde Almanya’da düzenlenecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir