Land Rover Defender Dubai’de son testlerde

2020’de piyasaya sürülecek yeni Land Rover Defender’ın Eylül ayındaki Frankfurt Otomobil Fuarı‘da yapılacak dünya prömiyeri öncesinde son yol ve arazi testleri Dubai’de başladı.

Land Rover’ın ikonik modeli Defender’ın Eylül ayındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’ndaki tanıtımı öncesinde Kızıl Haç’la ortaklaşa yeni bir test çalışmasına başladı. Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu (IFRC) Federasyonu’ndan off-road uzmanlarının gözetiminde Dubai’nin kum tepeleri ve otoyollarında bir prototip test edildi. Çölde sıcaklıkların 40 °C’nin üzerinde olduğu söylenirken, yoldaki segment Defender’ın neredeyse deniz seviyesinden 2000 metre yükseklikteki parkurlarda kullanıldığı öğrenildi.

Testler, Land Rover’ın, IFRC ile 65 yıllık ortaklığını yenilediğini ve şirketin araçlarının önümüzdeki üç yıl boyunca dünya genelinde afet hazırlık ve müdahale programlarına katılacağını ön görüyor. Yeniden doğacak olan Defender en az iki şekilde geliştiriliyor: kısa dingil mesafesine sahip 90 rozetli bir model ve daha büyük bir 110 versiyonu. Autocar İngiltere, firmanın daha önce iki dingil mesafesine sahip versiyonlarının, firmanın temel faydacı modellerden lüks üst seviye modellere kadar bir araç aralığına sahip olmasının beklendiği açıklamıştı.

Kaynak: Autocar UK

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir