Opel Mokka Yenilendi

Yeni yüzüne kavuşan Opel Mokka, yenilenen motorları ile eğlence ve teknolojiyi bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Yeni Mokka, Opel’in gelecekte kullanacağı marka yüzü ve yeni dijital kokpiti ile markanın gelecekteki tasarımına dair yol gösterici bir role sahip. IntelliLux LED Matrix far teknolojisi, sürücü için masaj özellikli ergonomik deri koltuk seçenekleri, Apple CarPlay&Android Auto uyumluluğu sunan bilgi-eğlence sistemi ile eğlence ve teknolojinin gerçek anlamda birleşimi elde edilmesi amaçlanmış.

“Yeni Opel Mokka bugün ve gelecekte markanın temsil ettiği her şeyi içeriyor” şeklinde konuşan Opel CEO’su Michael Lohscheller: “Eğlenceli, verimli ve tamamen yenilikçi bir otomobil olan Mokka, markamızın heyecan verici, ulaşılabilir ve Alman olma değerlerini tam olarak yansıtıyor. Müşterilerimize Mokka’yı elektrikli veya son derece verimli içten yanmalı olmak üzere farklı güç-aktarma çözümlerinden birini seçme özgürlüğü sunuyoruz.”diyerek sözlerini noktaladı.

Artan aks mesafesine (+2 mm) karşın yeni Mokka önceki nesilden 12,5 cm daha kısa. Kompakt boyutlarına karşın beş kişiyi rahat ettiren bir iç mekan ve 350 litre seviyesinde bir bagaj hacmi sunuyor. GS Line donanım seviyesiyle Opel ilk kez Mokka’nın daha sportif görünümlü bir versiyonunu sunuyor. Bu yeni donanım seviyesi ile yeni Mokka; standart olarak sunulan kapı üzerindeki kırmızı şerit, parlak siyah Vizor, krom yerine siyah dış süslemeler ve logolar, özel ön koltuk döşemesi, kırmızı gösterge paneli süslemesi, siyah hafif alaşımlı jantlar, iki renkli tavan ve siyah tavan seçeneği gibi donanımlar yer almış.

Opel Mokka’daki yeni motor seçenekleri ise benzinli ve dizel motorlar 100 HP (74 kW) ile 130 HP (96 kW) arasında değişen güce sahip olacaklar. Yenilenen Opel Mokka’nın 2021 senesinin ilk çeyreğinde Türkiye’de  satışa sunulması planlanıyor.