Isuzu Transanatolia Rallisi’ni kadın ekibi ile tamamladı

Dünyanın en zorlu yarışlarından biri olan ve bu yıl 9’uncusu düzenlenen TransAnatolia Rallisi’ni Anadolu Isuzu’nun kadın yarış pilotları Isuzu D-Max pick-up ile tamamladı.

Türkiye’deki tek pick-up üreticisi olan Anadolu Isuzu, bu yıl 9. kez düzenlenen ve dünyanın en zorlu rally raid yarışlarından biri olarak gösterilen TransAnatolia Rallisi’ni kadın pilotlarıyla tamamladı. 24-31 Ağustos tarihlerinde düzenlenen ve Off-Road deneyiminin maksimum şekilde yaşandığı Transanatolia Rallisi’nde 7 günün sonunda Anadolu Isuzu’nun kadın pilotları Yeşim Nur Mantaş ve Pınar Çelikel, Göbeklitepe’de finişe gelmeyi başardı.

Faaliyetlerinin her noktasında hassasiyet gösterdiği kadın erkek eşitliği değerini yarış ortamına da katan Anadolu Isuzu, geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu yıl da TransAnatolia yarışına kadın pilotlarıyla katıldı. 7 günde toplam 2.300 km’lik parkuru aşan Anadolu Isuzu ekibi, ilk gün yarışa Bolu Abant Gölü’nden start alıp Beypazarı, Nallıhan, Gordion ve Haymana parkurunu tamamladı.

2. gün Haymana‘dan başlayıp Tuz Gölü, Sultanhanı, Obruk Gölleri, Mekke ve Acıgöl parkurunu tamamlayan ekip, 3. gün Acıgöl‘den Ihlara, Güzelyurt, Nar Gölü ve Kapadokya parkurunu, 4. gün Kapadokya’dan Erciyes, Sultan Sazlığı, Ahır Dağı Yaylaları ve Maraş parkurunu, 5. gün Maraş’tan Nurhak Dağları, Engizek Dağları ve Nemrut Dağı parkurunu, 6. gün Nemrut Dağı’ndan Atatürk Barajı ve Mardin parkurunu, 7. gün ise Mardin’den Göbeklitepe parkurunu aşarak 2019 yılı TransAnatolia Rallisi’ni tamamladı.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir