Peugeot 508 Hybrid modelleri tanıtıldı

508 ürün gamına yeni elektrik destekli modeller dahil eden Peugeot, bu yeni modellerin yeni WLTP protokolüne göre tüketim ve emisyon salım değerlerine ulaşmış olmasının heyecanını yaşıyor.

Yeni Peugeot 508 Hybrid, 29 gram(1) CO₂/km emisyon salım değerine ve 1,3 lt/100 km tüketim değerine ulaşırken tamamen elektrikli sürüşte 54 km menzile(2) imkan tanıyor. Ailenin station wagon versiyonu 508 SW Hybrid ise 30 gram(3) CO₂/km emisyon salım değerine ve 1,3 lt/100 km tüketim değerine ulaşırken tamamen elektrikli sürüşte 54 km menzile imkan tanıyor.

Yeni şarj edilebilir hibrit ürün gamını genişletmeye devam eden Peugeot, 225 HP/165 kW’a eşdeğer güç üreten ve yüksek verimlilik seviyesine sahip yeni versiyon ile hibrit pazarının en düşük CO₂ emisyon salım değerine ulaşırken, güneş enerji geçiş sürecine de devam ediyor. Bu doğrultuda Peugeot, içten yanmalı motora sahip bir otomobil ve şarj edilebilir hibrit bir otomobil arasında eşdeğer bir sahip olma maliyeti ve kullanım sunmayı hedefliyor.

Yeni Peugeot 508 Hybrid ve Peugeot 508 SW Hybrid; orta seviyede bir donanım paketi olan Allure (ve Allure Business), daha dinamik bir karakter sergileyen GT Line ve yeni standart Alcantara® Greval Grey döşemeleriyle ürün gamının tepe noktasını oluşturan GT olmak üzere üç farklı donanım paketiyle sunulacak.

Bu yenilikçi motor seçeneğiyle Fransa’da sene başından bu yana satış adetleriyle segmentine öncülük eden Peugeot 508, liderliğini daha da güçlendirmeyi amaçlıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir