Hyundai i30N Fastback’in test görüntüleri ortaya çıktı

Hyundai’nin hot hatch otomobili i30N’nin fastback kasa tipindeki modeli i30N Fastback, İskandinavya’da yapılan soğuk hava testinde kamuflajlı haliyle görüntülendi.

Koreli otomobil üreticisi Hyundai’nin ateşli fastback modeli i30N Fastback, satışa sunulmadan önce İskandinavya’da yapılan soğuk hava testinde yakalandı. i30N modelinde olduğu gibi 19 inç lastikler ve çift çıkışlı bir egzoz kullanan otomobil, motor seçeneklerini ve mekanik aksamlarını da kardeşiyle paylaşacak.

İki farklı güç seçeneği sunan 2.0 litre hacmindeki turbo benzinli motoru kullanacak Hyundai i30N Fastback’in giriş seviyesi 250 bg gücündeyken, daha performanslı versiyonu ise 274 bg güç üretecek. Ön tekerlekten çekiş sistemine sahip otomobil, hatchback modellerinde olduğu gibi 6 ileri manuel şanzımanla satın alınabilecek. Değişen gövde tasarımına rağmen hatchback ile benzer performans verileri sunan i30N Fastback, 274 bg güç üreten motor seçeneğinde 0-100 km/s hızlanmasını 6.1 saniyede tamamlayacak.

Hyundai N bölümünün başındaki isim Albert Biermann, Hyundai’nin şasi üretimi konusunda büyük gelişmeler gösterdiğini ve bu gelişmeleri en iyi şekilde ateşli otomobillerde gözlemlediğini söyledi. Biermann, Autocar’a yaptığı açıklamada; “i30N modelleri etkili birer yol makineleri. Piyasada lastikleri ve frenleri çok çabuk biten araçlar bulunuyor. Artık Hyundai bu modellerle birlikte istikrarlı otomobiller üretmek istiyor.” dedi. Takımının Nürburgring’de 24 saat süren geniş çaplı bir test yaptığını onaylayan Biermann, bu tür yöntemlerin otomobili ileri seviyelere taşıdığını belirtti.

Hyundai, i30N Fastback’in satış tarihi için ise henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir