Makyajlanan Mazda6 station wagon Cenevre’de

Mazda’nın makyaj operasyonuyla güncellediği Mazda6’nın station wagon kasa tipindeki versiyonu, Cenevre Otomobil Fuarı’nda resmen tanıtıldı.

Makyajlı haliyle Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Mazda6’nın station wagon modeli, Mazda’nın ürün gamındaki yerini aldı. Makyaj ile birlikte ön ızgara tasarımı değişen otomobil, Mazda’nın yeni yüzüne kavuştu. LED sinyal farları ve ön aydınlatmalara entegre edilen yeni sis farlarına sahip Mazda6 station wagon, yapılan makyaj operasyonuyla birlikte yeni gövde rengi seçeneklerinin yanında 17 ve 19 inç büyüklüğünde alüminyum alaşımlı jant seçenekleri de sunacak.

İç mekanda eskisine göre daha teknolojik ve kaliteli malzemeler içerecek Mazda6, station wagon versiyonunun koltuklarını da konfor odaklı olacak bir şekilde değiştirdi. 8 inç büyüklüğünde multimedya sistemi sunan otomobilin, üst donanımlı versiyonlarında eski gösterge panelinin yerini 7 inç büyüklüğünde TFT LCD dijital göstergeler aldı. Napa deri koltuk seçeneğiyle de satın alınabilecek Mazda6 station wagon, iç mekanında ahşap ve süet malzemeler kullanarak kullanıcılarda premium algısı yaratmaya çalışacak.

Motor seçeneklerinin benzinli tarafında 3 farklı güç seçeneği sunacak Mazda6 station wagon, Mazda’nın SKYACTIV-G olarak isimlendirdiği 2.0 litre hacminde 145 bg ve 165 bg güç üreten iki farklı motorla satın alınabilecek. Daha performanslı bir benzinli motor isteğindeki kullanıcılar ise 2.5 litre hacimli ve 194 bg güç üreten motoru satın alabilecekler. Sadece 2.2 litre hacimli SKYACTIV-D isimli dizel motor seçeneği sunacak otomobil, 150 bg ve 184 bg güç seçeneklerinde satın alınabilecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir