Ferrari’nin yeni V8 hibriti 2019’da hazır

Ferrari, ilk kez LaFerrari ile giriş yaptığı “hibrit” motor teknolojisini 2019 yılında tanıtacağı yeni V8 ünite ile zenginleştirmeye hazırlanıyor.

İtalyan üretici Ferrari’nin CEO’su Sergio Marchionne, yaptığı açıklamayla 2019 yılında yeni bir V8 hibrit ünitenin kullanıma hazır olacağını resmen açıkladı. “Ferrari V8 hibrit 2019 yılında hazır. Testleri devam ediyor.” diyen Marchionne; “LaFerrari gibi sınırlı sayıda üretilen bir modelden sonra ilk seri üretime giren elektrikli motorumuz olacak.” açıklamasını yaptı.

Henüz hangi Ferrari modelinin bu yeni V8 hibrit üniteyi kullanacağının belli olmadığını söyleyen Ferrari patronu yeni ünitenin geleneksel hibrit teknolojisinde  daha fazlasına sahip olacağını açıkladı. Ferrari’nin elektrikle bütünleşeceğini söyleyen Marchionne, markanın kendi DNA’sından uzaklaştığına dair gelen yorumlara; “Daha önce hiç hibrit bir Ferrari kullandınız mı? Bunu yaptığınızda V12’nizi özlemeyeceğinizden eminim.” açıklamasıyla yanıt verdi.

Yeni ünitenin Ferrari’nin tarihinde bir ilk olacak SUV modelinde de kullanılabileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bir kaç yıl önce Ferrari SUV’u ile ilgili gelen sorular karşısında; “Önce beni vurmanız gerek.” açıklamasını yapan Marchionne, şu an yöneltilen sorular karşısında sessizliğini koruyor. Marka içinden sızan bilgilere bakılırsa; dişli İtalyan rakip Lamborghini’nin SUV’u Urus’un yollara inmesiyle, Ferrari’nin kendi SUV’unu üretme süreci hız kazanıyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir