En Güçlü Lamborghini: SIAN

Elektrikli ve içten yanmalı motoru ile ulaştığı 819 hp’lik güçle bugüne kadar üretilen en güçlü Lamborghini modeli olup yalnızca 19 adet üretilen Lamborghini Sian Roadster’ların tamamı şimdiden satıldı.

Automobili Lamborghini sınırlı sayıda üretilen Lamborghini’nin ikonik V12 motoruyla tasarlanmış hibrit teknolojilere sahip süper spor otomobil Lamborghini Sian Roadster’ı tanıttı. İtalyan firma bu modelin tavansız tasarımının altında kendisine sahip olan seçkin alıcılarının gelmiş geçmiş en muhteşem kokpitlerden birinde kendilerine yer bulacaklarını iddia etti.

Automobili Lamborghini Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Stefano Domenicali Sian ile ilgili “Sian Roadster, Lamborghini ruhunun özetidir. Nefes kesen tasarımın ve olağanüstü performansın ifadesi, daha da önemlisi geleceğin başlıca teknolojilerinin vücut bulmuş halidir. Sian’ın yenilikçi hibrit aktarma organları, Lamborghini’nin süper spor otomobillerinin ilerlediği yönü müjdeliyor. Üstü açık Sian Roadster, yeni çözümler talep eden yarınlara doğru giden bu yolda Lamborghini’nin sunduğu kusursuz yaşam tarzına olan arzuyu pekiştiriyor” şeklinde konuştu.

Sian Roadster’in ilk rengi Blu Uranus olacak. Bu renk Lamborghini Centro Stile tarafından özel olarak seçildi. Centro Stile, her Sian müşterisinin kendi Roadster’inin renginden son dokunuşlarına kadar tamamını dilediği gibi kişiselleştirebilmesi için Ad Personam (Kişiselleştirme) departmanından destek alarak müşteriyle birlikte çalışıyor. Rengini gökyüzünün mavisi ve çayırların yeşilinden alan Sian Roadster, Oro Electrum jantlara sahip. Lamborghini bu rengi elektrifikasyonu simgelediği için seçti. Dış görünümü tamamlayan iç mekan Blu Glauco detayların, Oro Electrum alüminyum unsurların ve beyaz rengin birleşimini yansıtıyor. Ayrıca 3D baskı ile üretilen yeni tasarım havalandırma menfezlerine müşterinin isminin baş harfleri eklenerek kişiselleştirme sağlanabiliyor.