Amatör rallicilere yönelik Ralli Kupası bu yıl Ali Sipahi adına düzenlenecek

2016 sezonunda Yusuf Aramacı, 2017 sezonunda ise Renç Koçibey adıyla düzenlenen Ralli Kupası, bu yıl Türk otomobil sporunun duayen isimlerinden Ali Sipahi anısına gerçekleştirilecek. Ali Sipahi Ralli Kupası bu sene de amatör sürücülerin daha uygun şartlarda yarışmasına imkan tanıyacak.

Ali Sipahi

05-06 Mayıs tarihlerinde sezonun ilk rallisi olan Eskişehir ve çevresinde düzenlenecek Frigya Rallisi ile başlayacak olan kupa, Hitit Rallisi, Kocaeli Rallisi, Ege Rallisi, Yeşil Bursa Rallisi ile devam ederek 08-09 Aralık’ta gerçekleşecek olan İstanbul Rallisi ile son bulacak. Avrupa Ralli Kupası’na dahil Frigya Rallisi 1.1 katsayı üzerinden puan verirken, Hitit, Kocaeli, Ege rallileri 1 katsayı, Yeşil Bursa ve İstanbul rallileri de 0.8 katsayı üzerinden değerlendirilecek.

Kupayı takip eden ekipler, bu yıl Ulusal ve Historic klasmanlarıyla karma olarak yarışacaklar. Rallilerin tamamında yarışacak olan ekipler, otomobillerin motor hacimleri ve teknik özelliklerine göre 4 ayrı kategoride mücadele edecekler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir