Yıldızlar otomobillerinden belli olur

Futbol dünyasının yıldızları yalnızca müthiş yetenekleriyle değil, giydikleri kıyafetler, kullandıkları otomobiller ve yaşam tarzlarıyla efsaneleşmeyi başardılar. Bu efsane isimlerin hangi otomobilleri tercih ettiklerini merak ettik ve küçük bir araştırma yaptık.


Tüm dünyanın önünde saygıyla eğildiği ve taraf tutmaksızın herkesin gözünde gerçek bir efsane olan Pele’nin otomobili Mercedes W114. 1970 model Mercedes’in önünde poz veren Pele’nin tercihi Alman gücü ve ihtişamı.

pele

Futbolun asi çocuğu olarak nitelendirebileceğimiz George Best ise hızlı ve kısa yaşamında en az kendi kadar hızlı bir otomobil seçmiş. Best, 1967 yılından kalma bu fotoğrafında Lotus marka otomobiliyle karşımıza çıkıyor.

best

1970’li yıllarda Manchester City’de forma giyen başarılı forvet Francis Lee, Jaguar XJ 1 Serisi otomobiliyle bizi selamlıyor. “Franny” lakaplı yıldız kendi ülkesinde üretildiği için midir bilinmez ama uzun yıllar Jaguar marka otomobiller kullandı.

lee

İki İngiliz yıldızla devam ediyoruz. Geoff Hurst ve Bobby Moore hem İngiltere Milli Takımı’nda hem de West Ham’da takım arkadaşlığı yapmış iki isim. Ve onları Ford’un Cortinas modeli önünde görüyoruz.

ford cortines

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir