Yeni Suzuki Swift’e merhaba deyin

Suzuki‘nin 1982’den beri ürettiği küçük otomobili Swift yenileniyor. Japonların B segmentindeki en başarılı modellerinden birisi olan Swift’in yenilenmiş halinin yer aldığı broşürler basına sızdı.

Suzuki şu ana kadar yenilenen Swift için herhangi bir resmi lansman yapmasa da hazırlanan broşürler uzun süredir devam eden ‘yeni’ model hakkındaki dedikoduları kısmen gidermiş oldu.

Güncellenen tasarımıyla artık çok daha modern görünen Swift, Suzuki’nin yeni modellerinde kullandığı tasarım detaylarına sahip. Yeni Japon’un en can alıcı noktası ise şüphesiz ön kısmı. Swift’in yüzüne yapılan estetik operasyon, değiştirdiği far ve ızgara yapısıyla yeni otomobile oldukça özgün bir tasarım kazandırmış. Fakat yine de yeni Swift’in uzakdoğulu bazı akrabalarından izler taşıdığını söylememiz yanlış olmaz.

Güncellenen küçük Japon’un yaşam alanında ise diğer yeni Suzuki modellerinden tanıdığımız detaylar dikkat çekiyor. Vitara‘ya benzerliğiyle dikkat çeken konsol tasarımı, klima kumanda paneli ve dairesel havalandırma menfezleri; İgnis‘te ve yine Vitara’dan hatırladığımız gösterge tabloları ve yol bilgisayarı ekranı bunlardan bir kaçı.

Broşürlerde dikkat çeken en önemli detaylardan birisi ise ‘Hybrid‘ olarak ifade edilen Swift modeli. 1.2 litrelik benzinli motorla ve CVT şanzımanla kombinlenen ‘Hybrid’ Swift hakkında merak edilenler ilerleyen günlerde modelin duyurulmasıyla netlik kazanacak. Yeni modelin Japon iç pazarı için hazırlandığı tahmin edilen versiyonları ise şöyle; Hybrid RS, RSt, RS, Hybrid ML, XL and XG. Broşürlerde görülebilen bir başka detay ise RSt olarak isimlendirilen modelde belirtilen motor ve şanzıman seçeneği; 1.0 turbo ünite ve 6 ileri şanzıman. Bu kombinle de hızlı bir Swift’e sahip olmak isteyenlerin talebi giderilmiş olacak.

Yenilenen Swift’in Şubat ayında resmen yollarda olacağı tahmin ediliyor. Merakla bekliyoruz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir