Yeni Renault Clio Türkiye Yollarına Çıkıyor

Yeni nesil Renault Clio tasarım ve donanım özellikleriyle Türkiye’de yollara çıkıyor. Ülkemizde farklı versiyonlarla satışa sunulacak Clio’nun Equilibre ve Evolution versiyonları bir önceki jenerasyonu ile aynı fiyatlarla müşterilerle buluşacak.

Beş nesildir pazardaki satış lideri otomobillerden olan Renault Clio yenilenerek Türkiye’de yollara çıkıyor. Yeni Clio’nun Equilibre versiyonu 826.900 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılara sunulacak. Evolution versiyonu ise 959.900 TL fiyatıyla yollarda olacak.

2 farklı motor seçeneğiyle satışa sunulacak Techno Esprit Alpine donanımın TCe 90 hp x-tronic versiyonu 1.023.900 TL, merakla beklenen E-Tech full hybrid 145 hp versiyonu ise 1.248.900 TL olarak satışa sunulacak.

Bugüne kadar dünya genelinde 16 milyon satış başarısı yakalayan Renault Clio küresel çapta en çok satanlar arasına girdi, Avrupa’da ve Türkiye’de Yılın Otomobili ödüllerini kazandı. Dünyada en çok Clio satılan ikinci ülke konumunda olan Türkiye’de, bugüne kadar 600 binden fazla Clio satışına imza atıldı. Türkiye’de üretilen ve OYAK Renault Fabrikaları’nda 4.2 milyon adetlik üretimi aşan Renault Clio, günümüzde B-HB segmentinde satılan her iki araçtan biri olarak öne çıkıyor.