Yeni Land Rover Discovery 28 Eylül’de ortaya çıkacak

Land Rover’ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı 5.nesil Discovery; 28 Eylül’de sahneye çıkıyor. 1 Ekim’de başlayacak olan Paris Motor Show’dan bir kaç gün önce yeni modelini tanıtacak olan Land Rover, modelin tek bir fotoğrafını yayınlayarak heyecan yarattı.

2014 yılında ortaya çıkan Discovery Vision Concept’ten çizgiler taşıyan modelin, 4 nesildir Discovery’nin imzası olan C sütunu tasarımını daha yumuşak şekilde yorumladığı biliniyor. Alışılagelen Discovery tasarımına göre çok daha radikal bir tarza sahip olacak model, aynı anlayışla tasarlanmış taze bir iç tasarıma sahip olacak.

Land Rover’in diğer modellerinden tanıdığımız ‘Alüminyum Monokok’ şase üzerinde şekillenecek olan yeni Discovery; 4. neslindeki 2622 kilogramlık ağırlığının büyür bir kısmına veda edecek. 2 litrelik İngenium dizel üniteyle donatılacak olan giriş seviyesindeki Discovery’nin, ağırlık tasarrufu ile birlikte verimlilik konusunda önemli adımlar atması bekleniyor.

Modelin ayrıca; ‘Special Vehicle Operations’ adıyla bilinen, Land Rover’ın özel otomobillerini üreten ve geliştiren bölüm tarafından hazırlanan bir versiyonunun olması bekleniyor. ‘SVX’ adıyla tanıtılacak olan bu özel Discovery, ağır off-road deneyimleri için hazırlanacak.

LR-Discovery-Teaser-01

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir