Yeni Honda Civic yolda

Uzun zamandır hakkında farklı dedikodular dolaşan yeni Honda Civic, sonunda gün yüzüne çıktı. Amerika’ya gönderilmek üzere gemiye yüklenirken Autocar okuyucularının kameralarına yakalanan yeni Civic’in; Honda’nın yeni otomobili onaylamasıyla birlikte bir çok detayı da gün yüzüne çıktı.

Alınan bilgilere göre; tüm 5 kapılı Civic’ler, Honda’nın Swindon’da yer alan fabrikasında üretilecek. 200 milyon Pound değerinde ilave yatırım alması planlanan tesis; Avrupa’dan gelen yoğun talebi karşılama konusunda desteklenecek. 5 kapılı modellerle birlikte; Type-R’ın ve Civic Tourer’in de Swindon’dan yollara inmesi, yapılan gelecek planları arasında.

Amerika’da kullanıcılarıyla buluşacak olan Civic’ler; 1.5 litrelik turbo beslemeli ve 180 beygir güce sahip ünitelere sahip olacak. Diğer pazarlar için ise Honda’nın; 1 litrelik, 1.4 litrelik ve 1.5 litrelik farklı seçenekleri de tercih edilebilir olarak sunacağı düşünülüyor. Japon sporcu Type-r’ın da; bu kez 2 litrelik motordan 310 beygirden daha fazlasını çıkarması bekleniyor.

Eylül’den itibaren Amerika yollarına çıkacak olan yeni Civic; İngilizler için ise sene sonu itibariyle üretilmeye başlanacak. 2017 yılının ilk aylarında itibaren, İngiltere’de siparişlerin alınmaya başlanacağı düşünülüyor.

img_6183b 2017_honda_civic_hatchback_debut_photo_8 010816-honda southampton-110816

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir