Yeni Ford Fiesta ST 24 Şubat’ta tanıtılıyor

Ford’un neredeyse tamamen yenilenen Fiesta‘sı, ateşli versiyonu ST‘ye kavuşuyor.

Markanın sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığı video içerikte kamuflajla görülen yeni Ford Fiesta ST, markanın işaret ettiği tarih; 24 Şubat’ta resmen tanıtılıyor.

Daha önce kullanılan ‘ST’ formüllerinde olduğu gibi; standart modele göre çok ciddi farklar taşımayacak yeni Fiesta ST, kullandığı güç ünitesi ile ünvanını koruyacak. Önceki nesilde kullanılan 1.6 litrelik turbo beslemeli ünitenin yerine 3 silindirli 1.5 litrelik Ecoboost motoru kullanacak yeni Ford Fiesta ST, verimlilik ve performans konularında kayda değer bir ilerleme sağlayacak.

Önceki modelde elde edilen 200 beygirden daha fazlasıyla yollara çıkması beklenen yeni Fiesta ST, sadece gücüyle değil; 148 g/km’lik karbondioksit salınım değeriyle ve düşük yakıt tüketimiyle de ön plana çıkacak.

Yeni Fiesta ST‘nin video içerikte net olarak görülebilen 5 kapılı karoseri, üretimin ilk adımını oluşturacak. İlerleyen günlerde modelin 3 kapılı gövde seçeneğine de kavuşması bekleniyor. ST logosuna adapte edilen gövde, ufak dokunuşlarla standart Fiesta’dan ayrılacak.

2018 yılından önce satışa çıkması beklenmeyen yeni Ford Fiesta ST, yüksek ihtimalle Cuma günü yapılacak dünya lansmanının ardından Cenevre Motor Show‘da da görücüye çıkarılacak. Modelin teknik detaylarını merakla bekliyoruz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir