Yeni Clio Türkiye Lansmanı Yapıldı

Bursa OYAK Renault fabrikalarında üretilen yeni Renault Clio, dijital ön konsolu ve sportif Esprit Alpine donanım seçeneğiyle Eylül ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

Bugüne kadar dünya genelinde 16 milyon satış adedi yakalayan Renault Cli,o küresel çapta en çok satanlar arasına girdi. Avrupa’da ve Türkiye’de “Yılın Otomobili” ödüllerini kazandı. Dünyada en çok Clio satılan ikinci ülke konumunda olan Türkiye’de bugüne kadar 600 binden fazla Clio satışına imza atıldı. Türkiye’de üretilen ve OYAK Renault Fabrikaları’nda 3.4 milyon adetlik üretimi aşan Renault Clio, günümüzde B-HB segmentinde satılan her iki araçtan biri olarak da nitelendiriliyor.

Yeni Renault Clio’nun iç mekanında markanın yeni tasarım dili ilk kez yorumlanmış. Öndeki ışık imzası tamamen yeni ve marka kimliğini yansıtıyor. İç tasarımda yeni döşemeler ve biyolojik kaynaklı malzemeler ilk bakışta göze çarpan detaylar arasında. Sportif Esprit Alpine donanım seviyesi hem iç hem de dış tasarım olarak yeni Clio dönemini en iyi şekilde özetliyor. Yeni Clio; Buzul Beyaz, Yıldız Siyah, Mineral Gri, Demir Mavi, Alev Kırmızı, Mercan Turuncu ve uzaktan opak, yakından sedefli görünen üç katmanlı Kaya Gri olmak üzere yedi gövde rengiyle yollara çıkıyor. Ebatları 17 inçe kadar ulaşan jant seçenekleri de yer alıyor. Farklı donanımlarla kombine edilen dördü alüminyum alaşımlı olmak üzere altı jant seçeneği bulunuyor. Clio’nun yeni ön konsolunda 7 inç dijital ekran yer alıyor. Donanım seviyesine bağlı olarak, radyo ve R&GO veya Renault Easy Link multimedya sistemi devreye giriyor.

Arka yolcu alanında 391 litreye kadar bagaj hacmi bulunuyor. Clio’nun MULTI-SENSE teknolojisi, ön konsol ve orta konsoldaki aydınlatma ayarlarını düzenleyebiliyor. MULTI-SENSE ayarlarıyla Renault Easy Link multimedya sistemi ve gelişmiş sürüş destek sistemleri sezgisel bir deneyime katkıda bulunuyor. Clio ayrıca gelişmiş sürüş destek sistemleriyle (ADAS) yollara çıkıyor. Bunlar; Sürüş, Park ve Güvenlik olmak üzere üçe ayrılıyor.

Yenilenen Clio’da TCe 90 bg benzinli turbo motor ve SCe 65 bg atmosferik motor seçenekleri farklı kullanıcı gereksinimlerine en iyi şekilde cevap vermeyi amaçlamış. TCe 90 bg benzinli turbo motor otomatik vites ile satışa sunulacak. Manuel şanzımanla kombine edilen SCe 65 bg atmosferik motorlu ise diğer satılacak versiyon olacak.