Yeni BRZ’ye ‘özel’ takviye

Geçtiğimiz günlerde Amerika’nın Connecticut Eyaleti’nde yapılan; subaru fanlarının buluştuğu ‘Wicked Big Meet Subaru’ festivaline, çok özel bir BRZ versiyonunun yolda olduğu açıklaması damga vurdu.

Henüz yeni bir makyaj operasyonundan çıkmış olan BRZ, sadece Amerika’da 500 adet satılacak olan bu versiyonla Subaru hayranlarına, ‘özel’ bir BRZ’ye sahip olma fırsatı sunacak. ‘Limited Edition BRZ’, performansını arttırmaya yönelik modifikasyonlara ve küçük görsel dokunuşlara sahip olacak.

Brembo tarafından geliştirilen; özel bir disk, 2 pistonlu arka ve 4 pistonlu ön fren kaliperleriyle donatılan fren sistemi, Subaru’ya göre: ‘fren gücünde, pedal hissinde ve dirençte büyük bir artış’ sunacak. Sachs imalatı performans odaklı amortisörler ise daha iyi bir yol tutuşu ve denge sağlayacak. Görsel olarak ise, 17 inç siyah jantlarla beraber ilgi çeken sarı renk tonu, bu özel BRZ’yi diğer sıradan modellerden ayırabilmek için referans olacak.

İç mekanda ise Alacantra ile harmanlanan deri döşeme; sarı dikişlerle ve koltuklara işlenen BRZ logolarıyla süslenecek.

2017 yılı için makyajlanan BRZ’de olduğu gibi; 205 beygirlik 6 ileri manuel ve 200 beygirlik otomatik versiyonlarla sunulacak olan model; güçlendirilmiş şase, yeniden programlanan ‘stabilite kontrol programı’ ve ufak kozmetik dokunuşları da normal versiyonlarda olduğu gibi alacak.

Bu özel modelin fiyatı konusunda herhangi bir açıklama yapılmazken, satışların da 2017 yılından önce başlamayacağı bilgisi alındı.

BRZ-1 BRZ-2

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir