Yeni BMW X7 Türkiye İçin Gün Sayıyor

BMW’nin SAV gövdeli ürün gamındaki amiral gemisi modeli olan X7, Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’nda markanın tutkunlarıyla buluşuyor.

Yeni BMW X7, markanın lüks segmentteki yeni tasarım dilini SAV sınıfına da yansıtan detaylarıyla öne çıkıyor. Aydınlatmalı böbrek ızgaraları ve çift parçalı far tasarımı, otomobilin ön kısmının tasarımını domine etmiş durumda. 22 inç boyutundaki jant alternatiflerinin kattığı kaslı duruşa ek olarak sunulan 6 metalik renk seçeneği modele dinamik bir görünüm de kazandırıyor. Arka kısımda ise inceltilmiş üç boyutlu tasarıma sahip aydınlatmalar ve stopların içine uzanan şeffaf cam krom çıta, tasarım detayları arasında öne çıkıyor.

Entegre hava perdeleri, bölünmüş tasarıma sahip ön farlar ve Iconic Glow aydınlatmalı böbrek ızgaraları Yeni BMW X7’nin ön tasarımında dikkat çeken dizayn unsurları arasında yer alıyor. İç mekanı destekleyen geniş cam yüzeyleri ile ön kapılara göre daha uzun bir arka kapıya sahip olan otomobil üçüncü sıradaki yolcular için de binme ve inmeye imkan sağlıyor. BMW X7’nin arka kısmında yer alan L formunda inceltilmiş üç boyutlu görünüme sahip aydınlatma grubu yatay hatlar ve cam yüzeyli krom çıtayı bünyesinde barındırarak otomobile sofistike bir görünüm katıyor. Tüm bu tasarım detaylarına paralel BMW X7, 5181 mm uzunluk, 2000 mm genişlik ve 1835 mm yüksekliğiyle heybetli görünümünü destekliyor. Ayrıca 3105 mm uzunluğundaki aks mesafesi otomobilin koltuklarının 6 ve 7 kişilik konfigüre edilebilmesine olanak tanıyor.

Kabinin odak noktası konumunda yer alan Curved Screen; 12.3 inç boyutundaki gösterge ekranı ve 14.9 inçlik dokunmatik kontrol ekranı ile kokpiti domine etmiş gibi görünüyor. Ayrıca kapı içlerinde ve ön konsolda yer alan kristal yüzeye sahip ambiyans aydınlatması aracın içini özellikle gece sürüşlerinde farklı bir ortama dönüştürürken; ön yolcu tarafında yer alan bar, ambiyans aydınlatmanın haricinde sürücünün kapı kilitlerini açması ile devreye giren karşılama senaryolarını bünyesinde barındırıyor. Kontrol panelinde ise cam yüzeye sahip CraftedClarity yeni tip vites seçici, iDrive kumandası, start/stop butonu ile lüks SAV sınıfında ergonomik orta konsol tasarımıyla öne çıkıyor.

Türkiye’de 3 litre hacminde mild hybrid-dizel motor ve M Excellence tasarım seçeneğiyle satışa sunulan Yeni BMW X7 xDrive40d, 340 beygir gücüne sahip.