WRC’de sıradaki durak Meksika

Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışan ekiplerin üçüncü durağı 9-12 Mart tarihleri arasında yapılacak Meksika Rallisi olacak. James Bond serisinin son “Spectre” adındaki filminin açılış sahnesinin çekildiği Zocalo Meydanı’nda yapılacak seyirci süper etabına yüzbinlerce seyircinin akın etmesi bekleniyor. 9 Mart akşamı verilen startın ardından bu meydanda geçilecek özel etaptan sonra ekipler üç gün boyunca Guanajuato bölgesindeki toprak etaplarda yüksek rakımda ve sıcak havada mücadele edecekler. Geçilecek 19 özel etabın toplam uzunluğu 370.46 km. olacak.

Rallinin direktörü Patrick Subberville “Yerel yönetim tarafından Mexico City’de seyirci süper etabı yapmamız için desteklerinden dolayı çok mutluyuz. Meksika halkı fanatik derecede ralliye tutkulu. Zocalo Meydanı’nda daha önce Formula 1 ve Dünya Endurans Şampiyonası yarışları sunumları yapılmıştı. Şimdi de ilk kez bu meydana WRC otomobilleri çıkacak ve çok büyük bir seyirci ilgisi bekliyoruz. Bundan da gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Dünya Ralli Şampiyonası’nda bu sezon yapılan ilk iki yarış olan Monte Carlo ve İsveç Rallileri’nin ardından 48 puanla Jari Matti Latvala lider durumda bulunuyor. Toyota takımının Fin pilotunu 44 puanla son dört yılın şampiyonu Sebastien Ogier 44 puanla ikinci, Ott Tanak ise 33 puanla üçüncü sırada takip ediyor.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir