Toyota Yaris makyaj tazeledi

Toyota‘nın bir çok ülkede en çok satanlar listesinin başını çeken minik modeli Yaris, 2017 yılına makyaj operasyonuyla başlıyor.

Japon üreticinin 1999 yılından beri ürettiği modeli Yaris, üçüncü nesiline yapılan güncelleme operasyonuyla satışta kalamaya devam edecek. Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan ‘ateşli’ Yaris’te  dikkatimizi çeken küçük gövde değişikliklerine; ‘muhtemelen yol modellerine yapılacak estetik operasyonunun ön gösterimi olacak’ demiştik. Nitekim tahminimiz doğru çıktı.

2017 Toyota Yaris‘in gövde panellerinde ciddi bir değişim yaşanmasa da modelin yüzünde ve arka kısımında çeşitli değişiklikler bulunuyor. Bunların en çok dikkat çekeni ön kısımda yenilenen trapezoid ızgara,farlar ve tampon yapısıyken arka kısımda ise LED stoplar. Yaşlanan modelin nispeten ‘yumuşak’ çizgilerine göre çok daha agresif ve keskin hatlara kavuşan yeni Toyota Yaris‘te yatay forma geçiş yapan büyük LED destekli stoplar  ve arka tampondan bagaj kapağına uzanan simetrik çizgiler makyaj operasyonun en karakteristik izlerini taşıyor. Estetik operasyonla birlikte Yaris’in renk kartelasına dahil olan iki yeni renk; ‘Hydro Mavi’ ve ‘Tokyo Kırmızı’ da, minik Japon’un daha çok fark edilmesini sağlayacak.

Yeni Toyota Yaris‘in gövdesindeki değişiklikleri kabin içindekiler takip ediyor. Yapısal formunu koruyan tüm ön konsolda dikkat çeken en büyük yenilik ise gösterge panelinde. Diğer yeni Toyota modellerinden gözümüze tanıdık gelen çizgilere sahip yeni sürücü gösterge bölgesinde, analog enstrümanların arasına yerleştirilen digital yol bilgisayarı ekranı en büyük yeniliklerden. Orta konsolda ise yenilenen 4.2 inçlik bilgi-eğlence ekranı ve ‘piano black’ ile süslenen çeşitli trim parçaları yenilenme operasyonunun diğer detaylarını oluşturuyor.

2017 Toyota Yaris‘in motor cephesinde ise oyuna dahil olan 1.5 litrelik 111 bg güce ve 136 Nm torka sahip ünite, 1.33 litrelik motorun üretimini sonlandırıyor.

Yeni Toyota Yaris‘in Cenevre’de resmen duyurulması ve etkinliği takip eden günlerde Avrupa’da satışına başlanması bekleniyor.Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir