Sürüş İzlenimi: Ford Fiesta ST-Line

Son günlerini yaşayan 6. Nesil Fiesta, ST-Line donanım paketiyle sportif çizgisini yansıtıyor.

Ford Fiesta ST-Line

Ford Fiesta ST-Line

Ford’un B sınıfındaki başarılı temsilcisi Fiesta’nın 6. nesli son günlerini yaşıyor. Önümüzdeki günlerde yerini yeni kasaya bırakacak olan Fiesta, ST-Line donanım paketi ile sportif bir görüntüye kavuştu.

Ford Fiesta ST-Line

Ford Fiesta ST-Line

ST-Line, arka spoyler, gövde kiti, spor süspansiyon ve ST-Line logolarıyla ürün gamındaki diğer modellerden ayrılıyor. Testimize konuk olan model ise kırmızı rengi sayesinde de diğer modellerden ayrılıyor.

Ford Fiesta ST-Line

Ford Fiesta ST-Line

Otomobilin iç mekanına geçtiğimizde ise spor koltukları gümüş renkli vites topuzu, sportif pedallar ve ST-Line logolu direksiyonu ile ayrılıyor.

Ford Fiesta ST-Line

Ford Fiesta ST-Line

Fiesta ST-Line’ın en dikkat çekici noktası ise ödüllü motoru. 140 beygir üreten 1.0 litrelik Ecoboost motor otomobilin sportif tasarımını destekliyor. Gerek şehir içi gerek uzun yol kullanımında başarılı performans verileri sunan motora 5 ileri vites eşlik ediyor. Motor ile oldukça verimli çalışan şanzımanın 6 ileri olmaması uzun yollarda hissediliyor. Yoğun İstanbul trafiğinde 8 litre civarında gezen tüketimi uzun yolda ve dikkatli kullanımla 6 litrenin altına indirmek oldukça kolay.

Fiesta’nın 6. nesli artık eskidiğini yavaş yavaş gösteriyor.

EGEMEN ÖZTEN

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir