Ssangyong Korando’ya estetik operasyon

Güney Koreli otomobil üreticisi Ssangyong, en çok satan modeli Korando‘yu yeniledi. Geçtiğimiz yılın sonlarında model ailesine eklenen Tivoli XLV ve 2017 yılı için sözü verilen yeni Rexton‘dan sonra Korando, Ssangyong‘un yenilenme operasyonunun en önemli taşıyıcılarından birisi olacak.

Korando‘nun gövdesinde çeşitli değişikliklere giden tasarımcılar, yapılan estetik operasyonla modeli gençleştiriyor. Otomobilin arka kısmı bu değişim rüzgarından çok fazla etkilenmezken asıl değişiklik Korando‘nun yüzünde bulunuyor. Değişen; far yapısı, ızgara grubu, sis farları ve tampon yapısıyla çok daha modern bir görünüme kavuşan Korando, elmas kesim 18 inçlik jantlarıyla tasarımına albeni katacak.

Aracın içinde ise en çok dikkat çeken detay 7 inçlik bilgi-eğlence sistemi ekranı. Değişen kokpit tasarımının merkezine konumlandırılan ekran Korando’nun yaşlılık izlerini örtecek. Bilgi-eğlence sistemini ‘Harman Audio’ isimli ses sistemiyle desteklemek de mümkün. Yaşam alanında artık Korando kullanıcılarına 6 farklı renkten birini tercih edebilme fırsatı sunulacak.

178 bg güç ve 400 nm tork üreten 2.2 litrelik dizel üniteyi kullanmaya devam edecek olan Korando, standart olarak 2 çeker ile sunulacak. 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik seçenekler arasında sunulurken ayrıca dört tekerlekten çekiş sistemi de ekstra ücret ödenerek satın alınabilecek.

Yeni Ssangyong Korando‘nun 2017 yılının ilk yarısında yollarda olması bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir