Shakedown’un en hızlısı Ogier

2017 Dünya Ralli Şampiyonası’nın açılış yarışı olan Monte Carlo Rallisi’nin shakedown etabında en iyi zamanı Sebastien Ogier elde etti. M-Sport Ford takımı altında ilk yarışına çıkan son dört yılın dünya şampiyonu Fransız pilotun 4 saniye gerisinde ise eski takım arkadaşı Andreas Mikkelsen Skoda Fabia R5 yer aldı. 3,5 km. uzunluğundaki shakedown etabını üçüncü zamanla noktalayan isim ise Estonyalı Ott Tanak oldu. 17 sene sonra parkurlara geri dönen Toyota takımının Fin pilotu Jari Latvala eski takım arkadaşı Sebastien Ogier’in 7,1 saniye gerisinde dördüncü zamanı gerçekleştirdi.

Shakedown etabına rakiplerinin aksine asfalt slicks lastikleri ile başlayan Citroen takımı pilotlarından Stephane Lefebvre 18. zamanı gerçekleştirirken, Kris Meeke ise 23. sırada etabı noktaladı. Kris Meeke bunun nedenini soran basın mensuplarına aslında ellerinde yeteri kadar kar lastiği olmasına rağmen bunları etaplara saklamayı tercih ettiklerini açıkladı.

85. kez düzenlenen ve 116 ekibin start alacağı Monte Carlo Rallisi bu akşam Casino Square önünden start alacak ve iki gece özel etabı geçilecek. Toplam 16 özel etabın ardından 22 Ocak Pazar günü yarış sona erecek.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir