Sakaryalı C-HR’ı Yakından Tanıyın!

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tarafından Sakarya’da üretilip Avrupa’ya ihraç edilecek olan Toyota CHR’ın dünya prömiyeri geçtiğimiz hafta Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleşti.

Son zamanların kuşkusuz en cesur tasarıma sahip Toyota modeli olan C-HR’ın gövde uzunluğu 4.350mm, genişliği 1.795 mm, yüksekliği 1.565 mm; aks mesafesi ise 2640mm. Bu değerler C-HR’ı Mazda CX-3’e kıyasla 75mm daha uzun, 30mm daha geniş ve 15mm daha yüksek bir otomobil yapıyor. Ayrıca, C-HR’ın aks aralığı C-X3’e kıyasla 70mm daha uzun.

Toyota_C_HR_2Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Toyota’nın kompakt crossover modeli, 1.2T, 1.8 Hybrid ve 2.0 olmak üzere üç farklı benzinli motor seçeneğine sahip olacak. Giriş seviyesinde yer alan 1.2T versiyonu 116 bg güç üretirken, Prius’tan alınan 1,8 litrelik Hybrid versiyon 122 bg güç üretecek. Ürün gamının tepe noktasında yer alan 2.0 litrelik motor ise 150 HP güce sahip olacak.

Giriş seviyesindeki 1.2T versiyonu, 6 ileri manuel vitesli önden çekiş veya CVT otomatik şanzımanlı dört tekerlekten çekişli olmak üzere iki farklı şanzıman & çekiş tipi kombinasyonuna sahip olacak. 1.8 Hybrid versiyonu eCVT şanzıman ve önden çekiş imkanı sunarken, 2.0 litrelik motor ise CVT şanzıman ve önden çekişle üretilecek.

Türkiye’de hangi motorların satışta olacağı net olarak açıklanmasa da vergi avantajı dolayısıyla 1.2 turbo ünitenin daha avantajlı olacağını söylemek güç değil.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir