Renault Megane E-Tech Ön Siparişe Açıldı

Yeni Megane E-Tech %100 Elektrikli’nin Iconic versiyonuna sahip olmak için ön sipariş dönemi 1 Ağustos’ta başlıyor. Ön sipariş sürecinde ilk 250 kişi Yeni Megane E-Tech %100 Elektrikli’ye Ağustos ayında sahip olacak.

Renault, bugüne kadar satılan 400 binden fazla araç ve kat edilen 10 milyar “e-kilometre” ile uzmanlığını Megane E-Tech %100 Elektrikli’ye aktarmış durumda. Renault’nun elektrikli devriminde önemli bir adım olan yeni modelin Techno versiyonunun lansmana özel opsiyon hariç fiyatı 1.499.000 TL, Iconic versiyonunun opsiyon hariç fiyatı ise 1.599.000 TL olarak belirlendi. Yeni Megane E-Tech %100 Elektrikli’nin Iconic versiyonu için ön sipariş dönemi 1 Ağustos’ta başlıyor. 

Ön sipariş kaydını oluşturmak isteyen kullanıcılar, MAİS Yetkili Satıcıları ve Şubelerine ulaşarak, 250.000 TL ön ödeme yaparak siparişini tamamlayacak. Kayıt sürecini tamamlayan ilk 250 kişi Megane E-Tech %100 Elektrikli’ye Ağustos’ta sahip olacaklar. 

Megane E-Tech modelinde yeni yuvarlak omuz çizgileri, ön farların yanlarındaki kanatlar ve kavisli kaput çizgisi gibi hatlar göze çarpmakta. Kilit açıldığında otomatik olarak öne çıkan kapı kolları ve kapalı ızgara kullanılmış. 20 inçlik jantlar, alt tarafta koruyucu bantlar, çamurluk kaplamaları ve yüksek omuz çizgisi gibi doğrudan crossover dünyasına ait detaylar dikkat çekiyor. Alçalan tavan çizgisi, artırılmış iz genişliği ve düz kapı kolları coupe görünümü sağlarken, kabin yüksekliği, genişliği ve bagaj hacmi ise geleneksel hatchback mimarisini andırıyor.

Yeni Megane E-Tech %100 Elektrikli’de kullanılan batarya 110 mm ile her zamankinden daha ince. OpenR ekranının parlaklığı ve ışığı yansıtma özelliği doğrudan güneş ışığında bile net bir görüntü sağlamak için optimize edilmiş ve yansıma önleyici kaplama ile güçlendirilmiş. Bu sayede siperlik kullanımına gerek kalmadan, modern ve akıcı bir görünüm ile yerden tasarruf edildiği açıklandı. 

Megane E-Tech 30 litre saklama alanıyla sınıfının en iyi değerlerinden birine sahip. Bagaj ise 440 litre hacim sunuyor. Dinamik LED ambiyans aydınlatması kabin içinde optimum huzur sunmak için insan vücudunun biyolojik saatini esas alıyor. Kokpit içindeki aydınlatma; ön panel, kapı panelleri ve akıllı telefon yuvası boyunca uzanan ışık şeritleri ile sağlanıyor. Aydınlatma gündüz ve gece farklılaşıyor ve her 30 dakikada bir renk değiştiriyor.

Megane E-Tech’de ayrıca 160 kW güç ve 300 Nm tork üreten elektrikli motoru ve maksimum menzilin elde edilmesini sağlayan dört seviyeli rejeneratif fren sistemi bulunduğunu da ekleyelim.