Range Rover Sport Coupe kameralara yakalandı

Önümüzdeki yıl tanıtılması planlanan, Jaguar Land Rover’ın ilk yol tabanlı ‘SUV Coupe’ modeli kamuflajlı haliyle kameralara yakalandı. Yeni modelin daha çok asfalt ağırlıklı olarak tasarlanması, JLR’ın hedef  tahtasına BMW X6’yı koyduğunu gösteriyor.

F-Pace ile aynı alüminyum mimariye sahip olacak olan L560 kod adlı modelin, ‘Range Rover Sport Coupe’ olarak isimlendirilmesi bekleniyor.

Land Rover’ın, dizayn ve iç tasarım konularında gelecek modelle birlikte yeni standartları belirlerken, yol odaklı sürüş için; yeni F-Pace’in hafif alüminyum gövde tasarımı ve asfalt hedeflenerek hazırlanan amortisörlerinden ilham alacağı söyleniyor.

Land Rover dizayn şefi Gerry McGovern ve Range Rover dizayn departmanı patronu Phil Simmons’dan alınan bilgilere göre; yeni ‘Sport Coupe’, F-Pace’in daha sportif ve daha uzun bir kaput tasarımına sahip versiyonu olacak.

Yeni Range Rover, 4.4 metrelik Evoque ve 4.85 metrelik Range Rover Sport arasında konumlandırılan 4.7 metrelik uzunluğuyla BMW X6 ve Mercedes GLE Coupe’den biraz daha kısa kalacak. Boyutları X4’e daha yakın olsa da fiyatlandırma X4’ün büyük kardeşini hedef alacak.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir