Pist Şampiyonası Körfez’den start aldı

TOSFED tarafından düzenlenen 2017 Türkiye Pist Şampiyonası, 13-14 Mayıs tarihlerinde Körfez Yarış Pisti‘nde düzenlenen ilk ayak yarışları ile başladı. Maxi ve Super grup yarışları ile birlikte, BOM Akademi Kupası ve Opel Corsa OPC Cup yarışlarına da ev sahipliği yapan hafta sonu, ApexMasters pilotlarının drift gösterileri ile renklendi.

Maxi grup yarışında Nissan GT-R Nismo GT3 direksiyonunda 41.904’lük zamanıyla pistin yeni rekoruna imza atan Ümit Ülkü birinciliğe sahip olurken, BMW Z4 GT3 ile Bilal Saygılı ikinci ve Porsche 997 GT3 ile İsmet Toktaş üçüncü oldu. Süper grup yarışlarında ise BMW 320 TC ile yarışan Galip Atar birinci, Honda Civic Type-R EP3 ile yarışan Tahir Bilge ikinci ve yine Honda Civic Type-R EP3 ile mücadele eden Metin Çalışkan üçüncü olarak yarışı bitirdi.

12 sporcunun mücadele ettiği Opel Corsa OPC Cup ilk yarışında podyumu sırasıyla; Ümit Ülkü, Turgut Konukoğlu, Burak Çukurova doldururken, ikinci yarışta sıralama Mehmet Ali Baldaner, Ekrem Vardar ve Burak Çukurova şeklinde oldu.

Caterham otomobillerin yarıştığı BOM Akademi Kupası; iki yarış sonunda oluşturulan klasmanda genç sporcu Muratcan Eğilmez birinciliğin sahibi olurken, Yaman Yılmaz ve Ahmet Armağan ikinciliği ve uzun bir aradan sonra pistlere dönen Levent Ögel de üçüncülüğü elde etti.

2017 Türkiye Pist Şampiyonası, 05-06 Ağustos tarihlerinde Yunanistan Serres Pisti‘nde düzenlenecek olan ikinci ayak yarışları ile devam edecek.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir