Motobike Istanbul sona erdi

Motosiklet ve bisiklet dünyasına dair tüm yeniliklerin sergilendiği Motobike Istanbul 2017, 26 Şubat Pazar günü sona erdi. İki teker sektörünün dokuzuncu kez buluştuğu fuar  ziyaretçi akınına uğradı. Yeşilköy’de bulunan İstanbul Fuar Merkezi’ndeki toplam 16,836 metrekarede düzenlenen fuarda, motosiklet ve bisiklet sezonunun açılışı da yapıldı. Bu yıl fuara motosiklet ürün grubuna ait 80 katılımcı 200 farklı marka ile, 16 bisiklet firması 65 farklı marka ile katılım gösterdi. MOTED, BİSED ve MOTODER dernekleri tarafından desteklenen Motobike Istanbul’da 50’den fazla yeni motosiklet ve bisiklet modeli ilk kez tanıtıldı. Yamaha en yeni modeli MT-25’e yaptığı lansman ile yer alırken, BMW ise merakla beklenen G310R modelini sundu. Honda, yenilenen CRF250 ailesi ile ziyaretçilerin karşısına çıkarken, yepyeni CBR1000 modelini ilgi çekici şovlar eşliğinde tanıttı.

Fuarın ilk günü Dakar’da yarışan yabancı sürücüler ziyaretçilerle buluştu. Honda takımından Joan Barreda ve Paul Goncalves’in imza günü ziyaretçi akınına sahne oldu. Motobike Istanbul aynı zamanda Türk yarışçıların sevenleri ile buluşma adresi idi. Türkiye’yi Dakar’da temsil eden Koray Özkaplan ve Serkan Özdemir’in Motobike Academy kapsamında verdiği konferans ilgi ile dinlendi. Milli motosikletçiler Kenan Sofuoğlu, Toprak Razgatlıoğlu ve Harun Çabuk katılımcı firmaların standlarında ziyaretçilerle bir araya gelerek imza dağıttı ve bol bol fotoğraf çektirdi. Fuara gelen ziyaretçiler, sektördeki yenilikler ve görsel etkinliklerin yanı sıra bu sene ilk kez Fashion Talk, Travel Talk ve Tech Talk programları adı altında Motobike Academy seminer ve sunumlarına ücretsiz olarak katılma şansı yakaladı.

Motobike Istanbul’a gösterilen yoğun ilgiden çok memnun olduklarını belirten Messe Frankfurt Istanbul Genel Müdürü Tayfun Yardım “Motosiklet ve bisiklet severleri ağırladığımız Motobike Istanbul, bu yıl tam da istediğimiz gibi geçti. Bizlere destek veren dernekler ve katılımcı firmaların yanı sıra ilk kez düzenlediğimiz Motobike Academy’de bizlerle olan konuşmacılara bir kez daha teşekkür ederiz. Messe Frankfurt’un porföyündeki tek motosiklet fuarı olan sektörün bu en önemli organizasyonuna ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Her sene bir adım daha ileri götürmeyi hedeflediğimiz Motobike Istanbul’un 2018 hazırlıklarına şimdiden başladık, seneye yeniden görüşmek üzere” şeklinde konuştu. Motobike Istanbul fuarının önümüzdeki sene 22 – 25 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenleneceği açıklandı.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir