2017 Mitsubishi Eclipse Cross ortaya çıktı

Mitsubishi‘nin uzun zamandır merakla beklenen kompakt crossover’ı, ‘Eclipse Cross’ adıyla resmen duyuruldu.

Giderek büyüyen ve rekabetin kızıştığı ‘crossover’ pazarında uzun zamandır ASX ve Outlander ile tutunmaya çalışan üç elmas, yeni modeli ‘Eclipse Cross’ ile dengeleri değiştirmeye hazırlanıyor.

Otomobil dünyasından bir çok yeni model ile birlikte Cenevre Motor Show’da sahne alacak Mitsubishi Eclipse Cross, ASX ile Outlander arasında konumlandırılacak. Markanın büyüyen pastadan pay almak için özenle hazırladığı yeni Eclipse Cross, Nissan Qashqai gibi ciddi rakipler karşısında kullanıcılarına neler vaat ediyor? Şimdilik merak konusu…

Mitsubishi‘nin modeli resmen tanıtmadan önce yayınladığı ‘teaser’ fotoğraflarına bakılırsa, yeni Mitsubishi Eclipse Cross; coupe-vari bir tasarıma ve keskin çizgilere sahip. Tasarımın altında imzası bulunan isim ise 40 yıl boyunca Nissan çatısı altında çalışan ve 2014 yılında Mitsubishi’ye transfer olan Tsunehiro Kunimoto.

Mitsubishi’nin yeni turbosarjlı benzinli motoruyla ve diğer modellerde kullanılan mevcut dizellerle donatılması beklenen Eclipse Cross, konsept modelde duyurulduğu gibi ‘plug-in hibrit’ versiyonla ne yazık ki satışa çıkamayacak. Maliyetleri değerlendiren ve hibrit modeli üretmeme kararı alan Mitsubishi, modeli CVT ve 8 ileri otomatik şanzıman seçenekleriyle satışa sunacak.

Plug-in Hibrit modeli 2020 yılına erteleyen Mitsubishi, aynı zamanda doğrudan Nissan Juke‘ya rakip olacak; ASX’ten daha küçük bir modeli 2019 yılında duyuracak.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir