MG Marvel R Electric Türkiye’de

Doğan Trend Otomotiv’in Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği MG, yeni elektrikli premium SUV modeli Marvel R Electric’in satışlarına başladı.

D segmentinde yer alan yeni model, 2.989.000 TL’den başlayan fiyatı, 85.000 TL’den başlayan kiralama seçeneği, tasarımı, performansı ve ileri teknolojisi ile dikkatleri üzerine toplamayı amaçlıyor. Luxury ve Performance olmak üzere iki versiyonu ile Türkiye yollarına çıkan Marvel R Electric, aynı zamanda 4×2 – 4×4 çekiş seçenekleri sunuyor. Marvel R Electric, MG Pilot Teknolojik Sürüş Desteği, 19,4 inçlik dokunmatik ekranı, V2L Enerji Paylaşım Özelliği gibi üstün teknolojilerini de içinde barındırıyor.

Dört tekerlekten çekişli Performance versiyonunda 288 HP güç ve 370 kilometre menzil; arkadan itişli Luxury versiyonunda ise 180 HP güç ve 402 kilometrelik menzil sunan Marvel R Electric’in, her iki versiyonunda da 70 kWsa kapasiteye sahip bataryalar yer alıyor.

Marvel R ile elektrikli ürün gamını genişletmeye devam eden MG, Temmuz ayını 758 adetlik satışla elektrikli araç pazarının lideri olarak tamamlarken ilk 7 ayda gerçekleştirdiği 1697 adetlik toplam satışla da elektrikli araç pazarının zirvesinde yer almıştı.