Makyajlı i10 Paris’te sahneye çıkıyor

Hyundai’nin, şehir otomobili olarak lanse ettiği küçük aracı i10; yapılan estetik operasyonun ardından ilk kez Paris’te sahneye çıkıyor. 1 Ekim tarihi itibariyle başlayacak olan Paris Motor Show’da resmi olarak tanıtılması beklenen küçük Korelinin fotoğrafları, etkinlikten önce yayınlandı.

2013 yılından beri alıştığımız görüntüsüyle yollarda olan i10, yenilenen yüzüyle ve yeni teknolojileriyle Kia Picanto, Volkswagen Up, Seat Mii ve Skoda Citigo gibi rakipleriyle daha sıkı bir mücadele verecek. Güncellenen otomobilin en çok dikkat çeken kısmı ise yeni ızgara tasarımı ve bu tasarım içinde kendisine yer bulan karakteristik gündüz ledleri. Yeni ön ve arka tampon tasarımlarıyla birlikte daha farklı bir görünüm kazanan i10, arka kısımda bulunan yuvarlak sis farları ile de daha yaşlı i10’lardan ayrılacak.

Yeni araçta gerçekleşen diğer büyük değişiklikler ise yaşam alanında bulunuyor. Apple CarPlay ve Android Auto desteğiyle birlikte sunulan 7 inç boyutundaki dokunmatik ekran, Koreli üreticinin 7 yıl boyunca ücretsiz olarak sunduğu gelişmiş navigasyon sistemine ev sahipliği yapıyor. Klima kumandalarında da değişiklik yaşanırken, vites topuzu önünde yer alan eşya bölmesi de yeni versiyonda kapak yardımıyla gizlenebiliyor. i10’da artık şerit takip sistemi ve ön çarpışma uyarı sistemi de kullanıcılara sunuluyor.

2017 yılı itibariyle satışa çıkması beklenen i10, 1 litrelik ve 1.25 litrelik benzinli motorlarla; 5 ileri manuel ve 4 ileri otomatik şanzıman birliktelikleriyle yollarda olacak.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir