Formula 1 İstanbul için olumlu adımlar

2011 yılında ülkemize veda eden Formula 1’in 2018 yılında tekrar dönmesi için önemli adımlar atılmaya başlandı. 11 Nisan Salı günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Formula 1’in yeni CEO’su Chase Carey’i makamında kabul etti. Basına kapalı gerçekleşen görüşmeye Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı ve Intercity İstanbul Park Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak da hazır bulundu.

Toplantının ardından basına herhangi bir açıklama yapılmamasına rağmen, Vural Ak aynı günün akşamı katıldığı Otomobil Gazetecileri Derneği gecesinde yeni Formula 1 CEO’su Chase Carey’i makamında ziyaret edip Türkiye’ye davet ettiğini söyledi. Toplantının çok olumlu geçtiğini söyleyen Ak, Cumhurbaşkanı ve Spor Bakanı düzeyinde aldıkları destekle konunun imza atma sürecine geldiğini, 2018’de takvime yeniden dönmeyi umduğunu açıkladı.

130 ülkede canlı olarak yayınlanan Formula 1 yarışları canlı olarak dünyanın en fazla takip edilen sporlarından birisi. Bu sene el değiştiren Formula 1 yönetimi Amerikalı Liberty Media’nın eline geçmişti.  Bazı sportif değişikliklerin ardından 2011’den beri ülkemizdeki Formula 1 fanatiklerinin özlemle beklediği Intercity İstanbul Park’daki yarış için Chasey Carey ilk adımı atmış oldu.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir