Ford’tan ABD’de dev geri çağırma

Ford; Amerika için geçerli olacak 828,053 araçlık dev bir geri çağırma operasyonu başlattı. Söz konusu geri çağırma duyurusundan ABD’deki 766,682 araç ve Meksika’daki 61,371 araç etkilenecek.

Ford tarafından yapılan açıklamada; geri çağırmanın sebebi olarak, kapı kilit mekanizmasındaki bir arıza belirtiliyor. Söz konusu hatadan kaynaklı olarak, araç hareket halindeyken kapıların kontrol dışında açılması sürücüler için bir güvenlik zafiyeti oluşturuyor. Durumu yüksek ortam sıcaklıklarına ve güneşe doğrudan maruz kalmaya bağlayan Ford; şimdiye kadar bu hata sebebiyle sadece 1 adet kaza ve 1 adet yaralanma rapor edilmiş olsa da, kullanıcılarını riske atmamak adına geri çağırma operasyonunu başlattığını duyurdu.

Birleşik Devletler’in; Alabama, Arkansas, Arizona, California, Florida, Georgia, Hawaii, Louisiana, Mississippi, New Mexico, Nevada, Oklahoma, Texas, Utah, Oregon ve Washington eyaletlerinde bulunan araçları etkileyecek geri çağırma sonucunda, yetkili servislerde araç kapı mandalları ücretsiz olarak değiştirecek. Ford ayrıca müşteri memnuniyeti adına geri çağırma bölgesi dışında kalan eyaletlerdeki Ford sahiplerine bir defaya mahsus olmak üzere, arıza söz konusu olmasa da ücretsiz olarak kapı mandallarını değiştirme hizmeti sunacak.

 

Geri çağırmadan etkilenecek olan modeller ise şöyle; 2013-2015 C-max, 2013-2015 Escape, 2012-2015 Focus, 2015 Mustang, 2014-2016 Transit Connect ve 2015 Lincoln MKC.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir