Ducati sezona hazır

Ducati MotoGP ekibi 2017 sezonunda kullanacakları motosikletlerini ve sürücülerini merkezi Bologna’da düzenledikleri basın lansmanı ile tanıttı. Desmosedici GP17 ile mücadele edecek İtalyan takımını bu seneki şampiyonada pistlerde Jorge Lorenzo ve Andrea Dovizioso temsil edecekler. Geçtiğimiz senenin sonunda FIM tarafından yasaklanan ön kanatçıkların kaldırılmasıyla birlikte bu akımın öncüsü Ducati de Yamaha’dan sonra kanatçıksız yeni modeli ile objektiflerin önüne çıkmış oldu.

Takımın çiçeği burnunda şampiyon sürücüsü Jorge Lorenzo Ducati ile kariyerinde yeni bir sayfa açacağından dolayı çok heyecanlı olduğunu belirtirken, Ducati ile ilk testlerde izlenimlerinin oldukça olumlu olduğunu ve beklediğinden daha çabuk motosikletine alıştığını belirtti. Yeni motosikletinde sürüş stilinde bir değişiklik yapmayı düşünmediğini söyleyen İspanyol sürücü, takım arkadaşı Andrea Dovizioso ile birlikte Bologna’lı takımı iki klasmanda da zafere ulaştırmak için çalışacaklarını söyledi. Andrea Dovizioso ise son iki sezonda adım adım bir gelişim sürecinde olduklarını belirtirken, bu sezon Japon markalara karşı daha rekabetçi olmayı umduğunu açıkladı.

Ducati ekibi 30 Ocak tarihinde Malezya’daki Sepang Pisti’nde yapılacak 2017 senesindeki ilk resmi testlerde yeni GP17’yi deneme imkanı bulacak.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir