Doğuş Otomotiv açıklama yaptı

Emisyon skandalıyla çalkalanan Volkswagen’in Türkiye distribütörü Doğuş Otomotiv açıklama yaptı.

Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu’nun imzasını taşıyan açıklamada Volkswagen ile yakın temas içinde bulunulduğu, Türkiye’de bu skandaldan etkilenen araçların tespiti konusunda çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Basın açıklaması şöyle;
“Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı (EPA)’nın yayınladığı bir rapora dayanarak Volkswagen’in 2008-2014 model bazı dizel araçlarının ABD çevre standartlarına uymadığını tespit etmesini takiben başlayan süreçle ilgili Doğuş Otomotiv olarak gelişmeleri yakından takip etmekte, konuyla ilgili Volkswagen Grubu ile sürekli temas halinde bulunmaktayız.

Türkiye distribütörlüğünü üstlendiğimiz Volkswagen Grubu, konuyla ilgili şu anda hızlı, şeffaf ve kararlı çok kapsamlı bir araştırma gerçekleştirmektedir. Tüm dünyada ve Türkiye’de etkilenen araçların detayı, Volkswagen AG’nin yürütmekte olduğu araştırma sonucunda belirlenecektir.

Bununla birlikte, VW AG’ den yapılan açıklama uyarınca; söz konusu durumdan etkilenen araçlar da dahil olmak üzere tüm araçlarımızın sürüş ve yol güvenliğine uygun olduğunu da belirtiriz.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.”

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir