Daha Güvenlisi Yok

Mercedes-Maybach, VR10 balistik seviyesine ulaşan ilk yolcu otomobili ünvanını alan S600 Guard’ı tanıttı.

Dışarıdan bakıldığında standart modelden farklı bir görüntüsü bulunmasa da, karoserin altında tahmininizden daha fazla değişiklik barındırıyor. Bu sıradan görüntüye sahip sedan otomobil aslında VR10 balistik sertifikası bulunan ilk yolcu otomobili. Bu da onu bugüne kadar üretilmiş en güvenli otomobil yapıyor ve pencereleri herhangi bir saldırı tüfeğinden ateşlenen güçlendirilmiş çelik mermileri bile durdurabiliyor.

Mercedes-Maybach S 600 Guard.

Bu seviyede bir koruma sağlamak için son derece farklı ve yüksek teknoloji ürünü kompozit malzemeler kullanılmış. Polikarbon malzemelerle kaplanan camlar, görsel yönden de güneş ve ısı koruması sunuyor ve bu sayede patlayıcılara karşı da koruma sağlıyor.

Mercedes-Maybach S 600 Guard

S600 Guard, yanında olan patlamalara karşı en az altında gerçekleşen patlamalar kadar yüksek koruma sağlıyor. Yeni geliştirilen alt koruma sayesinde sayesinde kabinin altının tamamı koruma kapsamında kalıyor. İskeletinde yapılan güçlendirmeler ve değişiklikler de otomobilin ezilmelere karşı daha dirençli kalmasını sağlıyor.

Mercedes-Maybach S 600 Guard.

Otomobilin VR10 sertifikasının yanında ERV 2010, yani Explosive Resistant Vehicle (Patlamalara Dayanıklı Araç) sertifikası da bulunuyor. Satışta olan Mercedes-Maybach S600 Guard’ın Almanya fiyatı 470.000€ ‘dan başlıyor.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir