BMW X3 M Ring’de yakalandı

3. nesil BMW X3; kamuflajlı haliyle yine kameralara yakalandı. Bu kez özel versiyonu M40i olduğu bilgisi edinilen test aracı, Nürburgring pistinde hızlı bir tur atarken kaydedildi.

2017 yılında ortaya çıkması beklenen F97 kasa kodlu yeni X3’ün, M departmanı tarafından geliştirilen versiyonu M40i; yeni 7 serisinde de karşımıza çıkan 3 litrelik sıralı 6 silindirli çift turbo beslemeli benzinli ünite hareket kazanacak. X5 M50d’den tanıdığımız ve adından çokça söz edilen 3 litrelik sıralı 6 silindirli ve 3 turbo beslemeli dizel motorun ise olası bir ‘dizel M’ versiyonunda karşımıza çıkabileceği alınan duyumlar arasında.

2.nesli ile benzer çizgileri taşıyan yeni X3, M Performans parçalarıyla daha agresif ve sportif bir görünüme sahip olacak. X3 M’in nasıl bir güç çıkışı ile kullanıcılara sunulacağı ise şimdilik merak konusu. Fakat yine de aynı üniteyi kullanan güncel M3’ün 425 beygirlik bir değer sunduğu düşünüldüğünde, Bmw’nin sportif SUV’unun yaklaşık olarak aynı rakamları vereceği tahmin edilebiliyor.

Yeni X3 M’in; rakipleri Porsche Macan Turbo ve Mercedes GLC 63 karşısında nasıl bir mücadele vereceği ise büyük bir merak konusu.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir