Yeni Nissan Qashqai N-TEC Tasarım ve Teknolojiyi Bir Arada Sunacak

Japon otomotiv firması Nissan, araç sahiplerinin tasarım ve gelişmiş teknoloji beklentilerini yeni Qashqai N-TEC modeli ile bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Nissan Intelligent Mobility teknolojisinin yeniliklerini daha geniş bir kitleye sunan yeni Qashqai N-TEC modeli, Nissan tasarım ve teknolojisinin en iyi yanlarını bir araya getirmeyi planlıyor. Ayrıca Qashqai N-TEC modeli ile Crossover araç müşterilerinin estetik arayışına cevap vererek teknolojik ihtiyaçlarını karşılanması amaçlanmakta. Qashqai N-TEC, genellikle sadece üst sınıf otomobillerde görmeye alışkın olduğumuz gelişmiş ProPILOT sistemi ve Akıllı Park Yardımı özelliklerini içinde barındırıyor. Sürücülerin sürüşten aldıkları keyfi bir sonraki seviyeye taşıyan Qashqai N-TEC, dijital hayata kolayca bağlanmak için Apple CarPlay ve Android Auto gibi NissanConnect özellikleri de içeriyor.

Nissan müşterileri, gelişmiş ProPILOT sistemi ile günlük sürüşte yaşanan stresi azaltan bir crossover model ile karşılaşacaklar. Aracın otoyolda ilerleyişini izleyen ProPILOT, Qashqai’nin hareket ettiği şeridi takip etmesine yardımcı olup hızını düzenleyecek. Ayrıca trafik sıkışıklıklarını yöneterek öndeki araçla olan mesafeyi de kontrol edecek. Akıllı Park Asistanı ise geri geri park etmenin stresini ortadan kaldırmayı amaçlamış. Gelişmiş sensörler sayesinde uygun park yerini tespit ederek aracın kendi başına park manevrasını gerçekleştirecek. Bu noktada sürücünün sadece hızı ayarlaması ve çevre görünümü monitörünü (dokunmatik ekranda otomobilin çevresinin kuş bakışı görünümü) takip etmesi yeterli olacak.

Tasarım bakamından Qashqai N-TEC, tamamen siyah 19 inçlik jant seti, karartılmış ışıklandırma grubu, koyu renk ön panjur ve parlak siyah ayna yuvaları ile farklı bir görünüme kavuşuyor. Siyah temalı bu yükseltmeyle Nissan, Alcantara döşemeli koltuklar, yumuşak dokunuşa sahip malzemeler ve parlak siyah hava menfezleri ile aracın iç tasarımında da dikkat çekecek. Qashqai N-TEC’in sahip olduğu bu göz alıcı stil ile Nissan, öncü crossover modelini daha da ileriye götürmeyi hedefliyor.

T