Yeni Land Rover Defender Türkiye’de

Land Rover’ın bugüne kadar ürettiği en yetenekli 4×4 modeli olduğu iddiasıyla piyasaya sürdüğü yeni Land Rover Defender, 4 Temmuz itibariyle Borusan Otomotiv Land Rover Yetkili Satıcıları’nda yerini alacak. 

İlk olarak Defender 110 versiyonuyla Türkiye’de yollarla buluşacak olan Yeni Land Rover Defender’da, 240 HP güç üreten D240 2.0 litrelik dizel motorla birlikte, S, SE, HSE ve First Edition olmak üzere 4 farklı donanım seçeneği sunulacak.

Land Rover’ın Ekstrem Test prosedürlerine dayanabilecek şekilde tasarlanan ve işlevsel D7x mimarisi üzerinden yükselen Yeni Land Rover Defender’ın bu yeni platformu, en yeni elektrikli güç aktarma organlarını desteklerken, tamamen bağımsız havalı süspansiyon için de bir zemin hazırlıyor. Yeni Defender 110, opsiyonel olarak sunulan 5 + 2 oturma konfigürasyonu ile ikinci sıra koltukların arkasında 1.075 litre, ikinci sıra katlandığında ise 2.380 litreye kadar geniş bir yük alanı sunuyor. Ayrıca, daha fazla eşya taşımak istendiği zaman araçtaki üçüncü kişinin rahat bir yolculuk yapabilmesi için ön tarafta üç kişilik bir oturma düzeni de opsiyonel olarak sunulan özellikler arasında yerini alıyor.

Atalarından gelen mirasıyla safkan off-road yeteneklerini bünyesinde barındıran Yeni Land Rover Defender, aynı zamanda  şehirli özellikleriyle de dikkat çekiyor. Yol koşullarına göre çok daha hassas ayarlar yapılabilmesine olanak sağlayan Defender, “Yapılandırılabilir Terrain Response” özelliğini kullanıcılarına sunan ilk Land Rover modeli olarak ön plana çıkıyor. Defender’da ayrıca çift kavramalı otomatik şanzımanı, 3.500 kg’lık maksimum yük çekebilme kapasitesi ve 300 kg’lık statik çatı yükü taşıyabilme kapasitesi de bulunuyor. Yeni Defender, 900 mm derinliğindeki sulardan  geçebilirken diğer yandan 0.38Cd sürtünme katsayısı ile aerodinamik olarak da iddialı görünüyor.

Dört farklı aksesuar paketi ile kullanıcılarına çok daha fazla kişiselleştirme seçeneği sunan Yeni Defender, Explorer, Adventure, Country ve Urban paketleriyle sürücülerine kişiselleştirme imkanı da tanıyor.  Yan gövdeye monte edilen taşıyıcı çanta, tavan rafı, stepne kapağı gibi detaylar ile sunulan Explorer Pack, her türlü arazi için tasarlanan özellikleriyle seçenekler arasında yerini alıyor. Tüm koşullara hazırlıklı olmayı sağlayan Country Pack’te ise, taşınabilir yıkama sistemi ve tam boy yükleme alanı bölmesi kullanıcılara sunulan özellikler arasında bulunuyor. Yeni yollar keşfetmek istendiğinde Adventure Pack ile gelen entegre hava kompresörü ve koltuk sırt çantası gibi aksesuarlar, doğanın zorluklarıyla mücadele ederken sürücülere kolaylık sağlıyor. Ayrıca, parlak metal pedallar ve parlak arka sürtünme plakası gibi özellikleri ile Urban Pack de yine tercih edilebilen aksesuar seçenekleri arasında yer alıyor.

Yeni Land Rover Defender’ın Türkiye’de satışa sunulmasıyla aynı anda, Land Rover modelleri ile ilgili merak edilen detayların anlık olarak sorulabildiği ve arzu edildiğinde müşteri temsilcisi ile görüntülü olarak da görüşülebildiği https://www.landrover.com.tr/online-chat  dijital platformu yayın hayatına başlamış oldu. Land Rover Defender, 4 Temmuz itibariyle Borusan Otomotiv Land Rover Yetkili Satıcıları’nda 1.030.000 TL’den başlayan liste fiyatıyla görücüye çıkacak.