Volvo XC40 İspanya’da görüntülendi

Volvo’nun yeni SUV’u XC40; Granada, İspanya’da yapılan testleri sırasında kameralara yakalandı.

İsveçlilerin SUV ürün gamında XC90 ile başlattığı ve yeni XC60 ile devam ettirdiği tasarım konseptinin son temsilcisi olacak yeni XC40, arkasından gelen XC20 ile birlikte Volvo‘nun tüm cephelere girdiği anlamına geliyor. Ağır kamuflajlı olarak kameralara yakalansa da nasıl görüneceğini tahmin etmek zor olmayan yeni Volvo, büyük abilerinin ufaltılmış bir versiyonu olarak karşımıza çıkacak.

Markanın ‘Compact Modular Architecture’ (CMA) platformunu kullanan ilk Volvo modeli olacak XC40, aynı zamanda İsveçlilerin 1.5 litrelik 3 silindirli yeni modüler güç ünitesini de kullanacak. Volvo’nun mevcut 2 litrelik dizel ve benzinli ünitelerinden türetilen bu daha küçük fakat daha verimli ünite, benzinli-dizel ve turbo-atmosferik gibi seçeneklere sahip olabilecek.

XC40‘ın ürün gamının en tepesinde konumlandırılması beklenen bir ‘plug-in hibrit’ modelin varlığı da doğrulanan bilgiler arasında. 1.5 litrelik ünitenin 180 beygirlik turbo beslemeli versiyonunu kullanacak hibrit XC40, sadece 75 beygir gücündeki elektrik motorunu kullanarak 50 kilometre yol alabilecek. 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzımanla donatılacak hibrit versiyon önden çekişli olarak üretilecek.

Ad

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir