Skoda’dan Frankfurt’da çevreci modeller

Skoda, 10 Eylül Salı günü başlayacak olan 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda geleceğini ve bugününü temsil eden modellerini sergileyecek.

Skoda bu fuarda tamamen elektrikli ve şarjlı hibrit modellerini otomobil tutkunlarıyla buluşturmaya hazırlanıyor. Skoda’nın şarjlı hibrit modelleri sedan Superb iV’nin yanı sıra Superb Combi iV ve sportif tasarımıyla öne çıkan Superb iV Sportline’ı gösterilecek. Bununla birlikte markanın ilk yüzde 100 elektrikli modeli Citigoe iV de Skoda standındaki yerini alacak. Ayrıca tasarımı ve teknolojik altyapısıyla oldukça iddialı olan Scala ve Kamiq modellerinin de Monte Carlo versiyonu ilk kez Frankfurt’ta sergilenecek.

Skoda’nın ilk şarj edilebilir hibrit teknolojisine sahip Superb iV, Superb Combi iV ve Superb iV Sportline modelleriyle yüksek performansı düşük yakıt tüketimiyle birleştirip çevreci bir sürüş sunmayı hedefliyor. Skoda’nın ilk şarj edilebilir hibrit modeli olan Superb iV, 156 HP üreten 1.4 litre TSI benzinli motoru, 85 kW’lık elektrik motoruyla kombine ediliyor. Hibrit sistemin toplam gücü ise 218 HP ve 400 Nm olan hibrit Superb,  performanstan ödün vermemeyi amaçlamış. CO2 emisyonları 40 g/km’nin altında olan Superb hibrit, 13 kWh bataryası sayesinde, sadece elektrikli olarak 55 km menzile sahip. Fren yaparak kendi kendine şarj olabilen Superb aynı zamanda prize takılarak da şarj edilebiliyor. Hibrit Superb’in menzili ise 850 km olarak dikkat çekiyor.

Superb Combi iV hibrit teknolojisini station karoserle buluştururken, ilk kez Frankfurt’ta gösterilecek Superb iV Sportline ise, sportif dokunuşlara sahip bir model olarak hibrit dünyasında heyecan yaratmaya hazırlanıyor. Skoda’nın Frankfurt’ta sergileyeceği Citigo iV, markanın tamamen elektrikli ilk modeli olarak öne çıkıyor. Şehir için kullanım için  sıfır emisyonlu otomobil olan Citigo iV, 61 kW elektrik motoruna sahip ve lityum iyon bataryasıyla 265 kilometre menzil sunuyor. 40 kW DC hızlı şarj ile, sadece 1 saatte yüzde 80 kapasitesini doldurmak mümkün.

Skoda motorsporlarındaki başarılı tarihini Monte Carlo modelleriyle taçlandırmaya devam ediyor. Sportif ve daha dikkat çekici tasarımların öne çıktığı Monte Carlo ailesine, Frankfurt fuarıyla birlikte Scala ve Kamiq de katılacak. Efsanevi Monte Carlo Rallisi’nde birçok önemli galibiyetlere imza atan Skoda, 1936 yılında ilk kez Monte Carlo ismini taşıyan bir limitli model çıkarmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir