Mercedes-AMG GT R Roadster hızlı geldi

Alman otomobil üreticisinin AMG GT ürün gamında yer alan R versiyonu, sınırlı sayıda üretilecek roadster modeline kavuştu.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak Mercedes-AMG GT R Roadster’dan sadece 750 adet üretilecek. GT R ile birlikte 4.0 litre hacmindeki çift turbo şarjlı V8 motoru paylaşacak otomobil, 585 bg güç ve 700 Nm tork üretecek. Bu verileri 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzımanla yola aktaracak araç, 0-100 km/s hızlanmasını 3.6 saniyede tamamlayacak. Böylelikle coupe karosere sahip kardeşiyle aynı 0-100 km/s hızlanmasını sunacak Mercedes-AMG GT R Roadster’ın azami hızı 315 km/s olarak açıklandı.

Soft-top tavanla birlikte büyük bir arka kanada sahip olacak otomobil, coil-over benzeri bir sistemli süspansiyon ve adaptif amortisörlerle birlikte satın alınabilecek. 7 farklı sürüş modunun seçilebileceği Mercedes-AMG GT R Roadster, arkadan itişli çekiş sistemiyle de yol alabilecek. Aerodinamik detaylara sahip olacak araç, ön kısmında aktif ızgaraya, spoiler tarzında bir lipe sahipken arka tarafta egzozların da yer aldığı difüzörle gelecek. Ön jantların büyüklüğü 19 inç olacakken arkada 20 inçlik jantlar görev yapacak.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir