Makyajlı Smart Fortwo ve Forfour EQ, Eylül ayında tanıtılacak

Smart, Fortwo ve Forfour için bir makyaj operasyonuna hazırlanıyor ve elektrikli prototipler Frankfurt Otomobil Fuarı’ndan önce test edilmeye başlandı.

Alman üreticinin, bu modellerin yıl sonuna doğru satışa çıkması, tüm benzinli motor seçeneklerini kaldırması ve sadece elektrikli olması için bu güncellemeyi kullanması bekleniyor. Geçen yıl yapılan bir duyuru ile, markanın yeni liderlik altında “tamamen elektrikli bir kentsel mobilite markası” olacağı açıklanmıştı.

Benzinli motor varyasyonları bittiğinde, Smart, EQ modellerinin mevcut zayıf yönlerini – yani rekabet etmeyen elektrik serisini – iyileştirecek gibi görünecek. Yeni WLTP sistemi kapsamında, mevcut modeller 22kWh pilden sadece 112 km. menzil sağlıyordu. Bu da en küçük elektrikli otomobil modellerinden herhangi birinin çok altında bir değer. Yeni güncellemeyle bu menzilin 119 km’ye çıkarılması amaçlanıyor.

Makyajlı Fortwo ve Forfour,% 50 paydaş olan Çinli ortağı Geely’den önceki Daimler üretimi Smart’lar olacak. Geely, gelecek nesil Smart modellerinde mühendisliği devralacak. Mercedes-Benz 2022’de çıkacak tüm yeni Smart modellerinde otomobilleri tasarlamaya devam edecek.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir